Będąc w ciąży oraz karmiąc piersią należy zwracać uwagę na to, co się je. Przede wszystkim po to, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Oczywiście można pokusić się o tzw. „zachcianki”, jednakże warto wybierać to, co zdrowe i bogate w składniki, które są nam potrzebne. A co jeśli ciągnie nas do słodkości? Świetną alternatywę stanowią mixit – idealna przekąska dla mam, ale i nie tylko.

Mixit – kilka słów od producenta

Mixit.pl to producent gotowych mixów musli, kasz, suszonych i liofilizowanych owoców oraz orzeszków, a także mieszanek musli i kasz, które możemy sami skomponować.  Do wyboru mamy aż 90 najwyższej jakości . składników. Producent wprowadził również zdrowe batony bez dodatków cukru i konserwantów, a także kremy.

Batony Mixitka

Batony mixitka to batony,skomponowane z płatków, owoców, orzeszków i zapakowane w przezroczyste opakowanie, pozbawione cukru oraz zbędnych dodatków. W ofercie sklep posiada aż 12 różnych smaków. Niektóre z nich są bez glutenu czy laktozy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To idealna przekąska dla kobiet w ciąży, ale również i dla dzieci. Zamiast batonów, które mają w składzie pełno składników „E”, cukru, warto spakować im do szkoły mixitkę – zdrową alternatywę.

Mixitella

Mixitella to  aksamitny krem, który stanowi połączenie czekolady i orzechami. Wśród smaków znajdziemy harmonijne połączenie gorzkiej czekolady Uganda, białej z wanilią oraz nerkowcami. Kolejny smak to aksamitna biała bio czekolada, kawałków wanilii oraz orzeszki nerkowca – palce lizać! o wyboru mamy kokosowy krem i belgijską białą czekoladę Callebaut. Dla fanów sportu, polecamy mixitellę z orzecha laskowego, belgijskiej czekolady z dodatkiem lekkostrawnej serwatki. Kolejny smak to krem, który powstał z połączenia orzeszków ziemnych prażonych i czekoladą Uganda – 80%. Dla fanów truskawek polecamy wypróbować krem z zawartością ziemnych, belgijską czekoladą Callebaut oraz liofilizowanymi truskawkami w proszku – podbije Twoje serce. Nie lubisz gorzkiej czekolady? W takim razie postaw na aksamitny krem z orzeszków ziemnych prażonych i belgijską czekoladą mleczną. Idealnie nadaje się do naleśników, smoothie, ale również i… jedzenia łyżeczką! 🙂 To świetna alternatywa dla kremów, które w składzie mają na pierwszym miejscu cukier oraz olej palmowy 🙂 Pysznie i zdrowo, czego chcieć więcej?!

Mixit – musli

Mixit jest producentem musli gotowych, a także daje możliwość skomponowania własnego musli. Dzięki temu możemy skomponować mieszankę wedle naszego uznania. To naprawdę super zabawa! Samo skomponowanie musli jest niezwykle proste. Wystarczy, że wybierzemy podstawę mieszanki, następnie rozszerzenie ( pestki dyni, nasiona chia, len), potem owoce lub orzechy i dodatki w postaci np. czekolady proteinowej. Część składników mieszanek zawiera laktozę, gluten, cukier, ale wszystko jest opisane. Dzięki temu, osoby, które nie mogą któregoś składnika, wiedzą, czego nie dobierać do mieszanki, a co mogą. Można również skorzystać z gotowych mieszanek musli. Mają one opisany skład. A dla mam została stworzona specjalna wersja mieszanki – Świeżo upieczona mama.