Wypadanie włosów to zmora dla nie jednej z Pań. Choć codziennie każdy traci włosy, to utrata większej ilości nie jest dobrym znakiem i należy z tym walczyć.

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Wśród najczęstszych należy wymienić nieodpowiedni styl życia, zła dieta, dużo stresu, ciąża. W niektórych przypadkach uwarunkowane jest to genami lub przebytymi chorobami.  Utrata włosów dla wielu kobiet jest bardzo dokuczliwa i kojarzy się ze zmniejszeniem atrakcyjności. Jeśli spotykasz się z takim problemem, warto zadbać  włosy i zapobiec łysieniu. Oprócz wizyty u lekarza, warto również sięgnąć po domowe sposoby, które świetnie sobie radzą z wypadaniem.

Regeneracja cebulek –  Czarna rzodkiew

To jeden z najlepszych sposób na walkę z wypadaniem włosów. Należy wycisnąć sok z czarnej rzodkwi (urządzeniem do wyciskania soku lub utrzeć na tarce), a następnie wetrzeć go w skórę głowy, owinąć ręcznikiem i folią i odczekać minimum 20 minut. Sok z czarnej rzodkwi regeneruje cebulki włosowe oraz poprawia krążenie krwi w skórze.

Kompresy na włosy

Kompres – jajka

Jajka to nie tylko zdrowe pożywienie, ale również kosmetyków dla włosów, który jest kopalnią witamin: A, z grupy B, D, E, H oraz minerałów – fosfor, siarka, magnez, potas, sód, mangan, cynk, miedź, krzem, chlor, jod, fluor, żelazo. Maseczka polega na tym, że skórę  głowy przed myciem należy smarować żółtkami, przykryć ręcznikiem i odczekać. Następnie należy włosy dokładnie spłukać.

Kompres – Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to skarbnica witamin i związków mineralnych. Zawiera witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, witaminy C i E. Jest również bogata jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które wywierają dobroczynne działanie na organizm ludzki na wielu płaszczyznach. Stosuje się ją a jako kompres – w ten sposób działa rewitalizująco, chroni zniszczone i suche włosy.

wcierka do włosów – czosnkowa

Czosnek – naturalny antybiotyk jest nie tylko lekarstwem na przeziębienia, ale również na wypadające włosy. Zawarte są w nim bowiem lotne związki siarkowe i bakteriobójcze, olejki eteryczne, błonnik, cukry, czy organiczne związki siarki, które stymulują porost włosów. Należy go rozgnieść, a następnie raz w tygodniu wetrzeć w skórę głowy i odczekać 20 minut. Po tym zabiegu skórę i włosy dokładnie myjemy.

Zdrowa dieta

Samymi wcierkami i maskami nic nie wskóramy. Należy również zmienić naszą dietę. Przede wszystkim uzupełnij ją w nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, same oliwki, pestki ze słonecznika, pestki z dyni – również cenne źródło cynku). Zjadaj minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, bowiem zawierają mnóstwo witamin. zaleca się także picie mieszanki drożdżowej oraz skrzypu. Drożdże są bogate w witaminy z grupy B, E, D i H oraz proteiny i składniki mineralne oraz mikroelementy – chrom i selen.