Jesień to pora roku, w której jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienie. Jak walczyć z uporczywym katarem, kaszlem oraz gorączką? Najlepiej naturalnie. A pomogą nam w tym olejki eteryczne, które kupicie w sklepie optima-plus.

Naturalne olejki eteryczne Optima Natura w walce z przeziębieniem i grypą

Olejki eteryczne są niezawodne w walce z przeziębieniem. Ponadto nie tylko leczą symptomy choroby, ale także im zapobiegają. Świetnie poradzą sobie z zatkanym nosem, nieprzyjemnym kłuciem w gardle czy podwyższoną temperaturą. Dlatego  warto kupić odpowiednie olejki i wiedzieć jak je używać. Nie masz pojęcia? Nic straconego. Wszystko Wam podpowiemy 🙂

Jak stosować olejki eteryczne?

1.Nawilżacz powietrza:
Olejki eteryczne stosujemy poprzez zakroplenie kilku-kilkunast kropelek do nawilżacza powietrza, o ile jest taka możliwość

2.Inhalacje:
Olejki eteryczne można także wykorzystać do robienia inhalacji. Do gorącej i parującej wody dodajemy kilka kropelek olejki eterycznego, a następnie wdychamy unoszącą się parę. Warto zamknąć oczy, aby uniknąć jakiegokolwiek podrażnienia. Pamiętaj, że inhalacji nie wolno wykonywać częściej niż 3 razy dziennie! Ponadto po inhalacji należy odpocząć około 30 minut.

3.Maść domowa na przeziębienie
Z olejków eterycznych możesz również przygotować maść na przeziębienie. Podstawa maści to olej o stałej i płynnej konsystencji. Będzie on nośnikiem dla olejków eterycznych, a ponadto nie spowoduje podrażnienia skóry. Dodaj do niego kilka kropel olejku eterycznego Optima PLUS np. olejek eukaliptusowy, z drzewa herbacianego lub sosnowy. Jak maść będzie już przez Ciebie przygotowana, posmaruj nią klatkę piersiową oraz plecy. Zawarte w maści olejki będą parować i dzięki temu udrożnią drogi oddechowe.

4.Kąpiele
Bardzo dobrze sprawdzają się także kąpiele. Do wanny z ciepłą wodą wystarczy dodać 10-15 kropki olejki i zanurzy ć się na około 15-30 minut. Olejki będą wnikały przez skórę, a dodatkowo będziemy wdychać opary. Pamiętaj, aby nie dodawać mydła ani żelu do kąpieli!

Jakie olejki stosowane są w leczeniu przeziębienia?

Olejek z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego posiada właściwości bakteriobójcze, antywirusowe, a także antygrzybiczne. Ponadto stymuluje prace układy odpornościowego. Wykorzystuje się go przede wszystkim w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, pomaga przy z uciążliwym kaszlu,  a także stosuje się go w leczeniu grypy oraz anginy.

Olejek sosnowy:

Olejek sosnowy świetnie sprawdza się w leczeniu bólu gardła, kataru, zatok, a także grypy. Dodatkowo działa wykrztuśnie oraz antyseptycznie. Dzięki udrożnieniu górnych dróg oddechowych, ułatwia oddychanie. Olejek sosnowy wzmacnia system immunologiczny  Podczas wspomnianych dolegliwości, wato stosować olejek sosnowy trzy razy dziennie w postaci inhalacji aż do ustąpienia objawów. Aby wzmocnić jego działanie, warto go połączyć z olejkiem eukaliptusowym.

Olejek miętowy:

Olejek miętowy ma właściwości antyseptyczne, wzmacniające, a także pobudzające. Działa przeciwbólowo i wykrztuśnie. Sprawdzi się nie tylko przy przeziębieniu, kaszlu, katarze, ale i bólach mięśni, które towarzyszą grypie. Ponadto działa dobrze na bóle głowy czy dolegliwości żołądkowe.

 

Pamiętajmy jednak o tym, że olejki nasze olejki nie leczą a wspomagają 🙂 Nie wymagajmy cudów. Ponadto jeszcze jedna ważna kwestia – w leczeniu pomagają tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Na rynku istnieje wiele podróbek, które choć pachną pięknie, to nie posiadają cennych właściwości. Dlatego wybieraj tylko sprawdzone olejki. My polecamy optima-plus.

źródło: optima-plus.eu