O tym, jak przedłużyć opaleniznę, warto pomyśleć już przed rozpoczęciem lata, ponieważ nasza skóra wymaga odpowiedniego przygotowania do opalania. Musimy również stosować się do kilku niezwykle istotnych zasadach, które mają na nią wpływ. Dziś przedstawiamy kroki do trwałej opalenizny!

sposoby na opalanie

Po jakim czasie schodzi opalenizna?

Kwestia opalenizny jest bardzo indywidualna. Zależy przede wszystkim od predyspozycji organizmu, a także przygotowania skóry do opalania i pielęgnowania opalenizny. Nie bez znaczenia jest również intensywność opalania. Jednorazowa ekspozycja na słońcu zabarwienie skóry utrzymuje się około 10 dni i zaczyna powoli blednąć. Jeśli opalasz się krócej, opalenizna szybciej zniknie. Przy dłuższym wylegiwaniu się na słońcu, utrzyma się znacznie dłużej. Aby utrzymać ją jak najdłużej, musisz ustalić odpowiedni plan działania, który obejmuje przygotowanie skóry na opalanie, a także jej odpowiednią pielęgnację po ekspozycji na słońce.

jak przedłużyć opaleniznę

Jak przedłużyć opaleniznę? 4 kroki do trwałej opalenizny

Marzysz o tym, aby letnia opalenizna została na dłużej? To jest możliwe! Przedstawiamy kroki, które pozwolą cieszyć się zabarwioną na brązowo skóra.

Zadbaj o skórę przed opalaniem

Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, musisz pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji swojej skóry. Przed ekspozycją na słońce zrób peeling całego ciała, który usunie martwy naskórek, dzięki czemu opalenizna równomiernie utrwali się na odnowionych warstwach skóry. Tym samym będzie dłużej widoczna. Peeling najlepiej rozpocząć już miesiąc przed planowaną ekspozycją na słońce i wykonywać go raz w tygodniu. Po opalaniu warto proces powtarzać, wykorzystując delikatny dla skóry peeling, który wygładzi skórę i zapewni jednolitość opalenizny.

przedłużenie opalenizny sposoby

Intensywnie nawilżaj skórę

Jak przedłużyć opaleniznę? Zapewnij odpowiednie nawilżenie skóry. Jeśli będzie ona zbyt sucha, to zabarwienie skóry zdecydowanie krócej się utrzyma. Systematycznie stosuj nawilżające balsamy do ciała, które zagwarantują odpowiedni poziom nawilżenia. Najważniejsze jest, aby kosmetyk aplikować systematycznie, najlepiej raz, a nawet dwa razy dziennie. Warto sięgnąć po produkty, które w składzie mają masło kakaowe, masło shea oraz kosmetyki z aloesem. Pamiętaj również o tym, że skórę należy nawilżać również od wewnątrz, pijąc co najmniej 2 litry wody dziennie.

jak utrwalić opaleniznę

Zrezygnuj z gorących kąpieli

Kąpiele w gorącej wodzie podrażniają naruszony przez słońce naskórek, dlatego bierz prysznic w letniej wodzie.

Stosuj dietę bogatą w beta-karoten

Jak utrwalić opaleniznę? Włączając do diety produkty bogate w minerały i witaminy, a w tym w beta-karoten, czyli prowitaminę A, która zapewnia skórze jednolity odcień i przedłuża trwałość zabarwienia skóry. Ponadto, wykazuje wiele innych dobroczynnych właściwości. Chroni skórę przed przebarwieniami i neutralizuje wolne rodniki. Świetnie sprawdzi się picie szklanki soku marchwiowego dziennie. Prowitaminę A znajdziesz również w pomarańczach, melonach, dyni, natce pietruszce oraz szpinaku.

sposoby na przedłużenie opalenizny