Oxfordy to bez wątpienia najbardziej eleganckie męskie obuwie. Stanowią absolutne must have w szafie każdego prawdziwego gentelmana.

Oxfordy charakteryzują się czystą i smukłą linią. Możemy je rozpoznać po zamkniętej przyszwie, dwie boczne części z dziurkami na sznurowadła są wszyte pod spód przyszwy. Od derby różnią się tym, że są węższe i posiadają nieco niższą i smuklejszą podeszwę, a także niższy obcas. Obuwie te posiadają anglosaski rodowód. Powiada się, że ich nazwa pochodzi od uniwersytety Oxford, gdzie studenci zaczęli nosić obuwie, które nazwali oxonian boots.

Oxfordy to idealne rozwiązanie dla Panów, którzy cenią połączenie elegancji z komfortem noszenia. Te obuwie sprawdzą się przede wszystkim podczas formalnych spotkań , służbowych wyjazdów czy uroczystości rodzinnych. Obowiązkową pozycję stanowią czarne oxfordy, ale warto zdecydować się również na inne kolory.

A W Panowie, macie w swoich szafach klasyczne i niezastąpione oxfordy?