Odpowiednia postawa ciała to jeden ze sposobów komunikowania swojej pozycji. Oprócz przyjęcia odpowiedniej postawy, gestykulacji, wyrażamy pozycję w hierarchii za pomocą odpowiedniego ubioru. Dziś przedstawimy Wam 4 stylowe sposoby, które podkreślą Waszą rangę.

1.Odpowiednio dobrany garnitur.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dobrze dopasowany garnitur budzi zarówno szacunek, jak i autorytet. Jeśli chcesz podkreślić swoją pozycję, zdecyduj się na garnitur szyty na miarę. Dzięki temu będzie idealnie na Tobie leżał. Zdecyduj się na klasyczny garnitur, w ciemnych kolorach. Kolory te sprawią, że ludzie będą Cię poważnie traktować, bowiem jest to zakorzenione w psychologii koloru w stylu. Schludny ubiór sprawi, że zrobisz bardzo dobre pierwsze wrażenie, które jest niezwykle istotnie.

2.Zegarek.

Kolejnym elementem jest uzupełnienie stroju o dodatki. Wybieraj mniejsze detale – mają one dopełniać zestaw, a nie odgrywać główną rolę. Najlepiej sprawdzi się tu markowy zegarek, który świadczy o Twoim statusie, a także sprawia wrażenie silnego, pewnego siebie mężczyzny. Pamiętaj, że w tym przypadku im wyższa jakoś zegarka, tym silniejszy jest jego sygnał.

3.Odnajdź własny styl.

Chcąc podkreślić swoją pozycję, musisz jednak pamiętać o tym, aby nosić ubrania zgodne z Twoim gustem. Musisz odnaleźć swój styl. Ubrania mają dobrze na Tobie leżeć, a Ty musisz się w nich dobrze czuć. Jeśli w danym zestawie będziesz odczuwam dyskomfort, inni będą to widzieli. Wybierając zestawy, w których dobrze się czujesz, sprawią, że będziesz wyglądać na pewnego siebie.

4.Dopasowanie, tkanina, funkcja.

Pamiętaj, że podczas wyboru odzieży, kierujesz się trzema rzeczami: dopasowaniem, tkaniną oraz funkcją danego elementu. Przede wszystkim musisz wiedzieć jaką masz sylwetkę oraz znać swoje wymiary, aby odpowiednio dopasować np. garnitur. Niewątpliwie ważna jest tkanina. Wybieraj lepszej jakości materiały. Nie tylko będą dobrze o Tobie świadczyć, ale i będziesz dłużej mógł nosić ubiór. Przy zakupie kieruj się funkcjonalnością określonego elementu np. dodatkowymi kieszonkami. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z dodatkami!

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .