Męski garnitur zawsze powinien być idealnie dopasowany do sylwetki. Dzięki temu zapewni Ci wygodę, a jednocześnie będzie prezentował się stylowo i elegancko. Jak dobrać garnitur dla pana z brzuszkiem? Dziś podpowiadamy!

jak dobrać garnitur dla pana z brzuszkiem

Garnitur męski dla pana z brzuszkiem — jak go wybrać?

Wybierając garnitur dla mężczyzny z brzuszkiem, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które finalnie odpowiadają za prezencję oraz dobre samopoczucie. Warto zaznaczyć, że im większy jest brzuszek i większa nadwaga, tym większy kłopot z dobraniem odpowiednich rozmiarów poszczególnych elementów garderoby. Niełatwe jest także znalezienie ubrań dla panów, którzy są szczupli, a więcej ciała znajduje się tylko w okolicach brzucha. W takim przypadku zakup gotowego garnituru w sklepach jest praktycznie niemożliwy i koniecznością jest garnitur szyty na miarę.

garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem

Krawiec dopasuje wszystkie elementy do Twojej sylwetki, dzięki czemu garnitur będzie leżał perfekcyjne, zasłaniając każdy mankament. Co prawda, możesz wprowadzić poprawki do gotowego garnituru, ale niestety jest to ograniczone. Przykładowo, niektórych punktów konstrukcyjnych nie możesz przerobić, ponieważ garnitur będzie źle się układał. Korekty mogą być, ale minimalne. W takim razie, jaki garnitur dla puszystego będzie najlepszym rozwiązaniem? I jak dobrać garnitur dla pana z brzuszkiem? Przy poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

  1. Postaw na odpowiedni kolor. Jaki garnitur dla otyłych? Najlepiej w stonowanym kolorze. Unikaj wyrazistych kolorów oraz wzorów, ponieważ optycznie poszerzą sylwetkę. A przecież tego nie chcesz. Dobrym wyborem będą klasyczne odcienie granatu, a także delikatnie zaznaczone pionowe prążki.
  2. Pamiętaj o odpowiedniej budowie marynarki. Nie bez znaczenia jest również budowa marynarki. Wybierz modele z klapami w formie frakowej, czyli ostrej Szpic zaznaczy i podkreśli linię ramion. W efekcie sylwetka pójdzie w górę, dzięki czemu różnica pomiędzy brzuchem a ramionami nie będzie tak widoczna.
  3. Dopasuj stan spodni. Garnitur dla mężczyzny z brzuszkiem powinien mieć spodnie z odpowiednio wysokim tylnym stanem i lekko skróconym przednim stanem.

Przeczytaj również nasz poradnik: Jak dobrać rozmiar paska?

Jaki garnitur dla puszystego? Błędy, których należy unikać

Nie bez znaczenia jest również unikanie błędów. Aby garnitur dobrze się na Tobie prezentował, pamiętaj o naszych wskazówkach:

  1. Zwróć uwagę na długość marynarki. Nie może być zbyt długa, ponieważ optycznie skróci sylwetkę.
  2. Marynarka musi być w odpowiednim rozmiarze. Po zapięciu nie powinna się marszczyć. Jeśli się marszczy, to znaczy, że jest za mała. Dobrze dopasowana marynarka to taka, która zapewni Ci swobodę ruchu.
  3. Spodnie nie mogą być ani za długie, ani za krótkie, ponieważ optycznie odejmą Ci centymetrów, a tym samym sylwetka będzie wydawać się jeszcze bardziej puszysta.
  4. Zarówno spodnie, jak i marynarka nie mogą być za duże. Co prawda, wciąż wiele osób myśli, że osoby z nadwagą powinny nosić luźne ubrania. Nic bardziej mylnego! To mit. Garnitur męski dla pana z brzuszkiem powinien być perfekcyjnie skrojony!

garnitur męski dla pana z brzuszkiem

Jeżeli chcesz, aby garnitur leżał na Tobie perfekcyjnie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Jak wybrać idealny garnitur męski?

Jaki garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Pana Młodego. W ten wyjątkowy dzień nie tylko Panna Młoda pragnie dobrze wyglądać, ale również przyszły mąż. Coraz częściej panowie zwracają uwagę na wybór odpowiednich elementów garderoby, aby wyglądać jak najlepiej. Jak wybrać garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem? Stosuj się do kilku zasad:

  1. Postaw na garnitur szyty na miarę. Jeśli zastanawiasz się, jaki garnitur dla grubego mężczyzny będzie najlepszy, to zdecydowanie jest to model szyty na miarę. Niestety większość producentów nie szyje garniturów w rozmiarze plus size. A jeśli są, to zazwyczaj są one źle skonstruowane technicznie czy też we wzorach zarezerwowanych dla zupełnie innych typów sylwetek. Wybierając garnitur dla mężczyzny z brzuszkiem szyty na miarę, masz pewność, że krawiec zadba o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu będziesz wyglądać rewelacyjne i ukryjesz wszelkie mankamenty figury.
  2. Unikaj kolorów. Jak wspomnieliśmy wyżej, najlepszym rozwiązaniem są modele w stonowanych kolorach. W przypadku garnituru ślubnego najlepszym rozwiązaniem są odcienie granatu.
  3. Postaw na garnitur z kamizelką. Panuje błędne przekonanie, że garnitur ślubny dla pana z brzuszkiem nie powinien posiadać kamizelki. Odpowiednio skrojona kamizelka pomoże w wymodelowaniu sylwetki, a także zasłoni brzuszek. Kamizelka powinna mieć wycięcie w formie V. Im jest ono większe, tym bardziej wyciągniesz ją optycznie.

garnitur dla mężczyzny z brzuszkiem

A jeśli wolisz swobodnie przebierać w garniturach, warto pozbyć się brzuszka. Teraz zrobisz to szybko i skutecznie, dzięki 6-dniowej ketogenicznej kuracji Keto LUV. To połączenie zdrowotnego postu i diety ketogenicznej, które gwarantuje utratę kilogramów i nastawienie metabolizmu na spalanie tłuszczu. Podejmij Wyzwanie Keto LUV i wybieraj to, co naprawdę Ci się podoba! Dowiedz się więcej tutaj!