Lato to idealny czas na próbowanie wakacyjnych, orzeźwiających drinków !  Przedstawiamy proste i szybkie przepisy na najlepsze drinki na lato.

najlepsze drinki na lato

Najlepsze drinki na lato – proste i smaczne

Napoje alkoholowe bez wątpienia kojarzą się z upalnym latem. Nic w tym dziwnego! W końcu nic tak nie orzeźwia, jak owocowy, chłodny napój. Drinki to idealny towarzysz podczas wieczornych wyjść ze znajomymi. Sprawdzą się także na romantycznej kolacji z ukochanym, rodzinnej imprezie czy sąsiedzkim grillu. Dzięki rozmaitym kombinacjom dopasujesz charakter alkoholowego koktajlu do okoliczności.

Zanim jednak pokusisz się o eksperymentowanie w kuchni, musisz zadbać również o odpowiednią oprawę letnich drinków. Oprócz kostek lodu warto pokusić się o mrożone owoce. Cząstki np. cytryny, malin, truskawek przełóż do silikonowych foremek, a następnie zalej wodą i włóż do zamrażalnika. Brzegi szklanek ozdób owocami. Możesz również wbić w nie parasolki albo toppery na wykałaczkach. Postaw na ciekawe wzory np. palmy, flamingi, które na myśl przywodzą wakacje. Nie zapomnij o ziołach, które nie tylko ozdobią drink, ale również dodadzą smaku np. mięta, melisa lub rozmaryn. Jeśli nie masz pomysłu na drinki, nie martw się! Oto najlepsze drinki na lato:

Drink Mohito

Tego koktajlu alkoholowego nie musimy nikomu przedstawiać, ponieważ jest jednym z najpopularniejszych drinków, po które chętnie sięgają kobiety. Charakteryzuje się miętowym, a zarazem orzeźwiającym smakiem. To absolutny must have na imprezach! Jak go zrobić? Wystarczy przygotować:

 • 50 ml białego rumu,
 • 30 ml wody najlepiej gazowane,
 • kilka liści mięty, pół limonki oraz ćwiartka do dekoracji,
 • 1,5 łyżeczki cukru,
 • kruszony lód.

W pierwszej kolejności dokładnie wyszoruj limonkę, pokrój ją na ćwiartki i wrzuć do szklanki. Zasyp cukrem i ugnieć. Dodaj listki mięty, ugnieć ponownie. Wsyp kostki lodu, rum, lód i zamieszaj wszystko ze sobą. Na samym końcu wlej wodę gazowaną i udekoruj szklankę wedle własnego uznania.

napój alkoholowy na lato

Tequlila Sunrise

Tequlila Sunrise to kolejna świetna propozycja, która będzie idealnym towarzyszem podczas letniej imprezy, a także romantycznego wieczoru tylko we dwoje. Wiecie, że drink swoją kolorystyką nawiązuje do wschodu słońca? 🙂 Aby przygotować ten drink, przygotuj:

 • 50 ml białej tequili,
 • 20 ml syropu Grenadina,
 • 140 ml soku pomarańczowego (dobrze, aby był on świeżo wyciśnięty),
 • około 10 kostek lodu.

Do shakera wlej tequilę, sok pomarańczowy oraz 7 kostek lody. Przelej przez sitko do szklanki, którą wypełniasz pozostałymi kostkami lody. Następnie powolutku wlewaj syrop. Poczekaj, aż opadnie na dno. Szklankę udekoruj plastrem pomarańczy oraz parasolką.

najlepsze napoje alkoholowe tequila

Sex on the beach – najczęściej zamawiany drink na lato

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najlepsze drinki na lato, to z pewnością trzeba wspomnieć o Sex on the beach! Choć ten napój alkoholowy podawany jest w barach, restauracjach, to spokojnie możesz go przygotować samodzielnie w domu. Idealnie sprawdzi się podczas romantycznego wieczoru czy spotkań ze znajomymi, a także na rodzinnego grilla. Do zrobienia drinka potrzebujesz:

 • 40 ml wódki,
 • 20 ml brzoskwiniowego sznapsu,
 • 40 ml soku pomarańczowego (najlepiej świeżo wyciskanego)
 • 40 ml soku żurawinowego,
 • kostki lodu.

Przygotuj wysoką szklankę typu highball i włóż około 5-8 kostek lody. Wlej do środka wódkę, sznaps brzoskwiniowy, sok żurawinowy oraz pomarańczowy. Całość wymieszaj bardzo delikatnie. Zaserwuj drink z dekoracją w postaci kawałka pomarańczy i słomki.

letnie drinki

A jaki jest twój ulubiony letni drink?