Zastanawiasz się, jakie perfumy damskie w upalne dni się sprawdzą? Które wybrać? Sprawdź nasz ranking i najlepsze damskie perfumy na lato!

perfumy damskie w upalne dni

Perfumy na lato – jakie wybrać?

Lato to idealny czas na to, aby poszaleć z wyborem perfum. Perfumy na lato damskie to przede wszystkim owocowo-kwiatowy miks, który orzeźwia i dodaje energii. Zapach ma być lekki, świeży i energetyzujący, a przede wszystkim kojarzyć się z latem. Możesz postawić na owocowe aromaty, które przeniosą Cię do egzotycznych krajów, słodkie sezonowe przysmaki, a także morska bryza, która kojarzy się z wypoczynkiem nad morzem.

I oczywiście to, co najważniejsze – damskie perfumy na lato powinny po prosty spełniać Twoje oczekiwana. Może i b rzmi to banalnie, ale chciałybyśmy podkreślić, że kwestia doboru zapachu zależy nie tylko od pory roku, ale od indywidualnego gustu. Zapach ma Ci się podobać i masz się dobrze czuć, gdy się psikniesz. Wybieraj te nuty, które są Ci bliskie, w których dobrze się czujesz, pewna siebie i szczęśliwa.

Perfumy damskie w upalne dni – ranking

Nie wiesz, jakie perfumy damskie w upalne dni wybrać? Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy nasze TOP, które musisz mieć!

Chloé Signature

Nasza pierwsza propozycja to Chloé Signature, które zachwycają swoim wyjątkowym, kwiatowym zapachem. Stanowią połączenie takich nut zapachowych jak piwonia, róża, magnolia, konwalia oraz frezja. Zapach ten cieszy się ogromną popularnością i ma bardzo dużo zwolennikiem. Nic dziwnego! Jest tak kobiecy i zmysłowy, że zakochasz się w nim od pierwszego psiknięcia.

Nuty zapachowe

 • głowy: frezja, piwonia, liczi
 • serca: róża, konwalia, magnolia
 • bazy: bursztyn, jałowiec wirginijski.


Lancome – La Vie Est Belle

Jeżeli lubisz zmywłoswe i romantyczne zapachy,które unoszą się wokół Ciebie, tworząc wyjątkową aurę, to postaw na Lancome – La Vie Est Belle. To zapach o nietuzinkowej kompozycji, która łączy w swobie lekkośc, zwiewność, elegancję oraz klasę. Zastosowano tu świeże owoce, połączone ze słodkim, subtelnymi kwiatami, tworząc niebanalny zapach.

Nuty Zapachowe:

 • głowy: czarna porzeczka, gruszka
 • serca: irys, jaśmin, kwiat pomarańczy
 • bazy: pralina, wanilia, paczula, fasolka tonka

Giorgio Armani Sì

Na naszej liście nie może zabraknąć Giorgio Armani Sì. Te perfumy na lato również mają spore grono wielbicielek, a to za sprawą delikatnego zapachu. Wśród nut zapachowych znajdziesz tu bergamotkę, mandarynkę, bursztyn oraz wanilię. Co więcej, zapach ten jest bardzo trwały i posłuży Ci na naprawdę długo!

Nuty Zapachowe:

 • głowy: liście czarnej porzeczki
 • serca: róża, frezja
 • bazy: wanilia, nuty drzew, ambroxan, paczuli

Calvin Klein Euphoria

Nasza kolejna propozycja, a zarazem jeden z ulubieńców, to Calvin Klein Euphoria. Ten zapach skrywa w sobie wyrafinowaną i nieskrywaną nonszalancję. Zachwyca wyjątkowym połączeniem czarnych orchidei i woni kwiatu lotosu oraz champasa. Kusi swoją tajemniczością, magią. W dzieć przyciąga swoim świezym zapachem, a chłodnym wieczorem rozgrzewa.

Nuty Zapachowe:

 • głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zielone,
 • serca: lotos, orchidea, magnolia champaka,
 • bazy: fiołek, mahoń, piżmo, bursztyn, paczula, wanilia.


O czym pamiętać, kupując perfumy damskie na lato?

Bez względu na to, na jakie perfumy się zdecydujesz, stosuj się do kilku ważnych zasad:

 1. Nigdy nie stosuj żadnych perfum, balsamów ani olejków do ciała, jeżeli wybierasz się do drogerii w poszukiwaniu idealnego zapachu na upalne dni.
 2. Podczas wizyty w drogerii nie wąchaj więcej niż 4 zapachy. Jeżeli nadal nie znajdziesz tego jedynego, zrób sobie chwilę przerwy np. idź do innego sklepu na zakupy i wróć do drogerii dopiero po pewnym czasie. Innym sposobem na zneutralizowanie nosa są ziarenka kawy!
 3. Nie śpiesz się z wyborem konkretnych perfum. Co prawda, większość flakoników jest niewielka, ale perfumy z powodzeniem posłużą Ci przez kilka miesięcy. Poza tym perfumy renomowanych marek to dość spory wydatek. Z tego względu lepiej się chwilę zastanowić i upewnić, że dany zapach w pełni Ci odpowiada.
 4. W drogeriach znajdziesz papierowe paski, które służą do testowania perfum. To fajne rozwiązanie, jednak my i tak zalecamy sprawdzenie zapachu na skórze.  Zrób to w okolicy wewnętrznej strony nadgarstka.
 5. Jeżeli masz zamiar kupić perfumy damskie perfumy na lato jako prezent dla mamy, siostry, przyjaciółki, to najpierw dowiedz się, jakie nuty zapachowe lubi osoba, która chcesz obdarować upominkiem. Dzięki temu będziesz miała pewność, że trafisz w gusta.