Lato to czas, w którym nie tylko grillujemy, ale również organizujemy imprezy na dworze. Jak zorganizować imprezę w ogródku?  Pomysły na  udany Garden Party!

przyjęcie ogrodowe

Jak zorganizować imprezę w ogródku – plan  na udany Garden Party

Przyjęcie w ogrodzie to doskonała forma relaksu, która pozwala na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi, a także rodziną. W zależności od okoliczności może przybrać formę rodzinnego grilla, hucznej zabawy z muzyką w tle. Jak zorganizować imprezę w ogródku? Przedstawiamy nasze pomysły na udany garden Party!

1. Zaplanuj przyjęcie w ogrodzie

Niezależnie od tego, kogo zaprosisz na przyjęcie i z jakiej okazji, bardzo ważny jest plan działania. W tym celu przygotuj listę gości oraz zaproszenia, które mogą być w formie wiadomości SMS lub klasycznej, papierowej. Te drugie mile widziane, jeżeli garden party organizowane jest z okazji urodzin czy innego, ważnego wydarzenia. Pamiętaj, aby do zaproszenia dostarczyć informację o tym, jak dostać się na miejsce imprezy, a także o jedzeniu oraz napojach.

2. Stwórz menu

W następnej kolejności stwórz menu. W tym celu upewnij się, że żaden  z zaproszonych gości nie jest na diecie np. wegetariańskiej, bezglutenowej. Jeśli okaże się, że jedna lub więcej osób zaproszonych, nie spożywa mięsa lub glutenu, musisz przygotować przekąski również dla nich. Nie musisz się martwić! Wbrew pozorom to nie jest trudne zadanie. Tym bardziej że w sklepach znajdziesz mnóstwo produktów bezglutenowych, wegetariańskich i odpowiednich dla wegan.

Na garden party warto przygotować lekkostrawne potrawy, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Choć dostęp do niej na pewno się przyda! Przygotuj sałatkę grecką, z kurczakiem, a także koreczki. Do koreczków przyda Ci się:

  • ser żółty,
  • kabanosy,
  • ogórki kiszone,
  • oliwki,
  • ser feta,
  • ser mozzarella,
  • papryka.

Mile widziane burgery, sałatka z pomidorów, mozzarelli z rukolą, pieczone ziemniaczki z dipem czosnkowym. Na deser zrób muffinki z mąki ryżowej. Jeżeli na przyjęcie mają być dzieci, koniecznie będzie również przygotowanie posiłków specjalnie dla nich. Nie może zabraknąć wtedy lodów, które dzieciaki kochają!

jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie

3.Przygotuj wygodne meble ogrodowe

Organizując garden party, z wyprzedzeniem przygotuj miejsce, w którym będziecie spędzać czas. Niezbędne będą wygodne meble ogrodowe. Musisz przygotować tyle krzeseł, ile gości. Do tego potrzebny będzie duży stół, na którym pomieścisz dania. Warto również pokusić się o stół mniejszych rozmiarów, który będzie robił za szwedzki bufet. Można tam położyć np. koreczki, chipsy. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to podejdzie i sam się poczęstuje. Możesz pokusić się także o niewielkie, drewniane stoliki, pufy oraz poduszki rozłożone na kocu. Weź pod uwagę fakt, że pogoda lubi płatać figle, dlatego na wszelki wypadek przygotuj duży parasol, który ochroni Was przed deszczem.

Jeżeli impreza obejmuje również najmłodszych, warto wygospodarować miejsce do zabawy. Wystarczy duży koc, a do tego zabawki. Dzieci będą przeszczęśliwe!

part ogród

4. Zadbaj o dekoracje

Jak zorganizować imprezę w ogrodzie, aby zachwyciła wszystkich bez wyjątku? Poza przepysznymi posiłkami przygotuj ciekawe dekoracje, które dopełnią całość i podkreślą charakter imprezy. Zadbaj o pasujące do siebie talerzyki, serwetki, słomki, a także etykiety, które możesz wykorzystać do opisania potrawy. Wszelkie akcesoria powinny być w tym samym stylu, aby dobrze się prezentowały. Jeśli impreza organizowana jest w ramach urodzin, niezbędne będą balony!

jak zorganizować imprezę w ogródku

5. Nie zapomnij o rozrywce

Doskonałym sposobem na umilenie przyjęcia w ogrodzie jest muzyka. Stwórz specjalną playlistę na taką imprezę, dostosowując ją do gustu wszystkich swoich gości. Pomyśl również o grach towarzyskich, które nadal cieszą się popularnością. Może kalambury? Albo gry planszowe, w których możecie podzielić się na grupy?

garden party