Wakacje mają jedną wadę – szybko się kończą. Dlatego warto zakończyć je w wyjątkowym stylu! Przedstawiamy 4 pomysły na udane zakończenie lata.

pomysły na zakończenie wakacji
Koniec sierpnia może oznaczać tylko jedno – zakończenie błogich i leniwych wakacji. Kończą się urlopy i rozpoczyna się nowy rok szkolny. Jednak to jeszcze nic straconego! Daj się namówić na małe szaleństwo na koniec lata! Przedstawiamy Ci 4 najlepsze pomysły na udane zakończenie lata.

Energylandia

Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić Energylandii w wakacje, koniecznie zajrzyjcie tam, aby pożegnać lato. To wyjątkowe miejsce, które przeniesie Was i Wasze dzieci do magicznej krainy pełnej śmiechu i zabawy. Energylandia to pierwszy park Rozrywki w Polsce, który znajduje się w okolicach Krakowa. Znajdziesz tam karuzele zarówno dla małych dzieci, jak i nastolatków. Podczas pobytu możecie spotkać potwory w Monster Attack, przenieść się do czasów Wikingów, obejrzeć spektakle dla dzieci lub magiczne sztuczki, które przygotowali dla Was prawdziwi magicy! Nie brakuje również samochodowych spektakli dla miłośników motoryzacji. A jeśli dopisze pogoda, możecie skorzystać z wodnych atrakcji, łapiąc ostatnie promyki słońca. W Energylandii znajdziecie następujące strefy:

  1. Bajkolandia – to magiczna strefa, która powstała z myślą o najmłodszych. Pełna bajkowych dekoracji zabierze Twoje dziecko do świata fantazji!
  2. Strefa Familijna – stworzona z myślą o rodzinach, którym zależy na wspólnej zabawie. Z atrakcji mogą korzystać dzieci wraz z rodzicami. My polecamy Atliantis oraz Splash Battle.
  3. Strefa ekstremalna – to strefa, do której mogą wejść tylko osoby o mocnych nerwach!
  4. Big Milk Water Park & Tropical Fun – czyli strefa z wodnymi atrakcjami, dzięki której możesz poczuć się jak na wakacjach w tropikach!

4 najlepsze pomysły na udane zakończenie lata

Bieszczady

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na pożegnanie lata, koniecznie wybierz się w Bieszczady. To jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Widoki są tu przepięknie niezależnie od pory roku ani warunków pogodowych. Koniecznie odwiedź Bieszczadzki Park narodowy. Wycieczkę możesz zaliczyć, jako lekcja geografii dla Twoich dzieciaków! Na Waszej liście powinien znaleźć się Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”, z którego można podziwiać fenomenalną panoramę Bieszczad. Warto wybrać się również do Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. I oczywiście zobaczyć jezioro solińskie. W okolicy znajdują się restauracje, więc możecie zatrzymać się na obiad, a potem odwiedzić sklep z pamiątkami. Wycieczkę możesz zorganizować samodzielnie albo skorzystać z oferty biur podróży.

jak zakończyć wakacje

Trójmiasto

Wypad nad morze to zawsze dobry pomysł, nawet gdy pogoda nie pozwala na wylegiwanie się na plaży. Gdzie się wybrać? Do Trójmiasta, w którym znajdziecie mnóstwo atrakcji! Koniecznie odwiedzie Gdańskie Zoo. To niezła frajda zarówno dla maluszków, jak i starszaków.

zakończenie wakacji pomysły

Natomiast w Gdyni wybierzcie się do akwarium, aby zobaczyć podwodny świat. Czeka Was również wycieczka do Sopotu oraz spacer promenadą i wejście na molo. Warto również sprawdzić kalendarz imprez, ponieważ w poszczególnych miastach odbywają się imprezy na zakończenie lata z koncertami oraz różnymi aktywnościami dla dzieci.

najlepsze pomysły na zakończenie wakacji

Kraków

Kraków to idealny pomysł na weekendową wycieczkę na koniec lata. Piękne widoki i mnóstwo atrakcji sprawią, że spędzicie cudowny czas! Zwiedzanie Krakowa warto rozpocząć od dzielnicy Stare Miasto, bogatej w architekturę, ciekawą historię, tradycję oraz kulturę. Całość dopełnia ogromna ilość restauracji, kawiarni i ogródków piwnych, w których można się na chwile zatrzymać i coś przekąsić. Z pewnością zachwyci Was Rynek Głównych, a przede wszystkim Kościół Mariacki, który jest jednym z najważniejszych zabytków Krakowa. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest  oczywiście Wawel. Tym bardziej, jeśli nie mieliście okazji jeszcze tam być.

gdzie wyjechać na koniec wakacji

Koniecznie wybierzcie się na Kopiec Kościuszki, który mieści się na Wzgórzu św. Bronisławy. Co prawda, wycieczka wymagać będzie od Was lekkiej wspinaczki, ale widoki, które zobaczysz, są tego warte! Najlepiej wybrać się tam w pogodne dni, aby móc podziwiać przepiękną panoramę Krakowa.

Sprawdź również nasz wpis 5 pomysłów na wakacyjny weekend z rodziną.