Wakacje to czas wyczekiwanego relaksu, kiedy możemy skoncentrować się na tym, czego naprawdę pragniemy. Warto poświęcić te chwile na rozwój osobisty. Ciekawa lektura wzbogaci Twoje życie i nada mu nowych, pięknych barw.

Pierwszą książką, jaką polecamy na lato, jest dzieło Ryszarda Kalisza pt.”Ryszard i kobiety”. Autor porusza w nim rozmaite problemy takie tak: rola społeczna kobiet, ich prawa oraz równość płci. Jego osobiste doświadczenia i ciekawe spostrzeżenia sprawiają, że z każdą kolejną przeczytaną stroną książka wciąga jeszcze bardziej. Ryszard Kalisz opowiedział style coach Agnieszce Świst-Kamińskiej o powstaniu książki: „(…) Zawarłem w niej własne doświadczenia publiczne, porównując je z przeżyciami wielu kobiet z całego świata (…). Wspomniałem o nieszczęśliwej ustawie, co do zasady zakazującej prawa przerywania ciąży. Opisałem nastawienie mentalne przyczyniające się do tego, że kobiety często są pozostawione same sobie. Opowiedziałem również o partycypacji kobiet. Gdyby tak naprawdę istniała pełna równość płci, nasze społeczeństwo mogłoby rozwijać się szybciej. W chwili obecnej kobiety nie mogą wykorzystywać w pełni swoich możliwości.”. Autor opowiada wiele ciekawych historii. Wspomina m.in. o losach matki, która zamordowała kilkoro swoich dzieci. Zastanawia się on nad tym, dlaczego w trudnych chwilach kobiety nie otrzymują wsparcia. Zafascynowała go historia małej Pakistanki, która otrzymała pokojową Nagrodę Nobla: „Malala Yousafzai założyła stronę internetową dotyczącą praw młodych kobiet w Pakistanie, a później została zaatakowana i postrzelona przez talibów.”. Książka pt.”Ryszard i kobiety” to fascynująca lektura, dzięki której poznasz interesujące losy wielu kobiet z całego świata.

Kolejną pozycją na naszej wakacyjnej liście jest „Sztuka wojny dla kobiet”. Chin-Ning Chu opowiada w niej o tym, jak skutecznie zrealizować wymarzone plany. Kobiece strategie umożliwią Ci realizację zamierzonych celów nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Nie bez powodu książka ta zyskała popularność na całym świecie. Dzięki niej odkryjesz własne talenty i przekonasz się o swojej wyjątkowości. Uświadomisz sobie również to, jak ważna jest umiejętność osiągania kompromisu w rozmaitych kwestiach. Sięgnij po „Sztukę wojny dla kobiet” i kieruj swoim życiem zgodnie z własnymi pragnieniami.

Trzecia polecana przez nas książka to „Lato w kuchni przez okrągły rok” – zbiór ciekawych przepisów kulinarnych. Nigella Lawson jest mistrzynią w swoim fachu. Potrafi przygotować proste dania, które wyglądają bardzo efektownie. Znane przysłowie mówi: „Przez żołądek do serca.”. Czytając tę książkę, poznasz sekrety znakomitej kuchni i sprawisz, że Twoje życie stanie się bardziej apetyczne. Już podczas samego wertowania kolejnych stron poczujesz smak wybornych przekąsek i aromatycznych potraw. Polecamy tę lekturę wszystkim osobom, które chciałyby, aby wakacje trwały dłużej. Nigella Lawson pokazuje, jak przywołać smak lata o każdej porze roku.

Wzbogać swoją domową biblioteczkę o kilka nowych pozycji. Sięgaj po ciekawą lekturę, gdy tylko znajdziesz wolną chwilę. Dzięki temu każdy moment Twojego życia nabierze wyjątkowego charakteru.