– Doświadczony konsultant ślubny zachowuje zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach. Wedding planner czuwa nad tym, aby wszystko odbyło się tak, jak narzeczeni sobie wymarzyli. Dzięki niemu ten wyjątkowy dzień staje się najpiękniejszym dniem w ich życiu – stwierdza style coach i wedding planner Agnieszka Świst-Kamińska.

Agnieszka Świst-Kamińska

– Jesteś absolwentką prestiżowego londyńskiego Central Saint Martins University of the Arts. Londyn to miasto uznawane za stolicę mody. Czy dostarczyło Ci ono nowych inspiracji do pracy w zawodzie style coacha?

Agnieszka Świst- Kamińska: Londyn jest uznawany za miasto mody podobnie jak Paryż, Mediolan i Nowy Jork. We wszystkich tych miastach można znaleźć przeróżne inspiracje. Pojawiają się one na każdym kroku i sprawiają, że uczymy się czegoś nowego. Z uwagi na swoją wielokulturowość Londyn szybko stał się moim ulubionym miastem. Nie ma tam monotonii, jaka pojawia się w Berlinie, gdzie przeważa nacja turecka oraz hinduska. Londyn tętni życiem. Galerie sztuki, miejsca uczęszczane przez artystów i poszczególne dzielnice inspirują mnie każdego dnia. Jadąc do kolejnej dzielnicy, odnoszę wrażenie, że przenoszę się do innego kraju. To jest wyjątkowe miejsce, z którego można czerpać wszystko, co najlepsze.

– Ważne wydarzenia mające miejsce w brytyjskiej rodzinie królewskiej odbijają się szerokim echem w mediach. Cały świat uważnie oglądał transmisję ze ślubu Kate i Williama. Czy przy pomocy konsultantki ślubnej można zorganizować wesele w stylu angielskim?

– Oczywiście, konsultantka ślubna pomoże parze młodej zorganizować ślub
w dowolnym stylu: angielskim, hinduskim, polskim. Wszystko jest uzależnione od
preferencji narzeczonych. Znaczenie ma również to, czy para jest narodowości polskiej. Ten fakt ma wpływ na charakter uroczystości. Każdy szczegół wydarzenia jest dopasowany indywidualnie do oczekiwań klientów.

– Nowe przepisy umożliwiające zawarcie związku małżeńskiego poza urzędem stanu cywilnego otwierają drzwi do nowych możliwości. Czy konsultantka ślubna oferuje kompleksową pomoc przy organizacji tej wyjątkowej uroczystości?

– Tak, konsultantka ślubna oferuje kompleksową pomoc przy organizacji wesela. Zajmuje się ona wyborem menu, sali oraz kościoła. Jest również odpowiedzialna za opracowanie budżetu, projekt zaproszeń, wystrój sali, odpowiednie usadzenie gości oraz dobrą organizację całej uroczystości. Współpracuje ona ściśle ze style coachem, do którego zadań należy skomponowanie odpowiedniej stylizacji: garnituru, sukni ślubnej, butów, dodatków, biżuterii oraz obrączek ślubnych. Style coach koordynuje pracę osób odpowiedzialnych za wizerunek panny młodej: kosmetyczki, makijażystki, fryzjerki oraz manikiurzystki.

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeprowadziło sondaż, według którego Polacy najchętniej zorganizowaliby wesele w Zakopanem, Krakowie lub Warszawie. Plener stanowi doskonałą oprawę dla wyjątkowych uroczystości. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając miejsce ślubu?

– Wybierając miejsce ślubu, pary zazwyczaj kierują się osobistymi preferencjami. Często miejsce wesela jest uzależnione od usytuowania wybranego kościoła. Scenariusz całej uroczystości musi odpowiadać charakterowi danej lokalizacji. Kiedy narzeczeni decydują się na organizację ceremonii za granicą, muszą dobrze opracować swój budżet. Moi klienci chcą tego dnia spełnić swoje największe marzenia. Jeżeli marzą o ślubie w stylu amerykańskim, decydują się na ranczo. Jeżeli urzeczywistnieniem ich pragnień jest uroczystość w stylu angielskim, organizują eleganckie przyjęcie w ogrodzie. Na wybór odpowiedniego miejsca ślubu oraz wesela mają wpływ przede wszystkim preferencje narzeczonych oraz fundusze, jakimi dysponują. Jeżeli decydujemy się na ślub na polanie lub w ogrodzie, powinniśmy dowiedzieć się, czy nie mamy alergii na trawy. Wybierając polanę nad jeziorem, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że goście będą narażeni na komary. Część uczestników przyjęcia będzie musiała zrezygnować z zabawy i zająć się pilnowaniem dzieci, które mogą przez przypadek wpaść do stawu.

– Usługi wedding plannera stają się coraz bardziej popularne. Czy powierzanie własnych marzeń w cudze ręce wiąże się z dużym ryzykiem?

– Wręcz przeciwnie. Kiedy powierzamy organizację wesela w ręce wedding plannera, zmniejsza się ryzyko niepowodzenia. Doświadczony konsultant ślubny zachowuje zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach. W tym najważniejszym dniu młodej parze zawsze towarzyszy stres. Pojawiają się rozmaite emocje, które mogą mieć niekorzystny oddźwięk podczas przyjęcia. Wedding planner czuwa nad tym, aby wszystko odbyło się tak, jak narzeczeni sobie wymarzyli. Dzięki niemu ten wyjątkowy dzień staje się najpiękniejszym dniem w ich życiu.

– Czy możesz zdradzić jedno najbardziej ekstrawaganckie życzenie, jakie miałaś za zadanie zrealizować?

– Najbardziej oryginalną prośbą, jaką miałam za zadanie zrealizować, była pomoc w zorganizowaniu nietypowych zaręczyn. Mój klient wynajął samolot, który na niebie pozostawił napis: „Wyjdź za mnie!”. Wyjątkowe oświadczyny nad brzegiem morza zrobiły duże wrażenie na jego wybrance.

fot. Michał Pawlikowski www.pafmedia.com.pl

Gratulujemy Młodej Parze i składamy serdeczne podziękowanie za miłą współpracę. Dziękujemy również butikowi La Mania mieszczącemu się w Gdyni za piękną kreację, jaką podczas wesela zaprezentowała style coach Agnieszka Świst-Kamińska.