Duet STEINROHNER tworzy Inna Stein oraz Carolina Rohner. Panie poznały się podczas studiów i postanowiły połączyć swoje siły tworząc w 2013 roku markę STEINROHNER. Marka charakteryzuje się odważnym i pewnym poruszaniem pomiędzy sztuką i modą, tworząc tym samym nowy styl poza konwencjami – „couture de la rue”.

STEINROHNER czerpie inspiracje ze zdjęć, filmów, opowiadań, ludzi oraz ikon. Pozwala ludziom opowiadać historię. Słuchanie ich umożliwia projektantkom dialog między ludźmi a ich kolekcjami. W ten sposób ich odzież staje się sztuką, którą nosi się na ulicach i która nie zawodzi.

FullSizeRender12FullSizeRenderaa

Duet na Berlin Fashion Week przedstawił kolekcję na jesień zima 2016/2017, która nosi nazwę „Eternal Ice” – wieczny lód.

 IMG_8421 IMG_8425

Jak sama nazwa wskazuje, kolekcja nawiązuje do krainy lodów. Inspiracją stała się zimowa sceneria śniegu, lodu oraz chłód szwajcarskich gór i rosyjskich krajobrazów. Kształty kreacji przedstawiają wieczny lód. Sylwetki owite są w stuktury różnych warstw takich jak sztuczne skóry, kaszmir, wełna oraz bawełna. Cyfrowe wydruki przedstawiają obrazy malarza Markusa Rohnera. Kolekcja charakteryzuje się również wycinanymi laserowo cekinami, przypominającymi sople lodu. Projekty są ekstrawaganckie. Dominuje chłodna kolorystyka: czerń, różne odcienie błękitu.

IMG_8427IMG_8428

Cała kolekcja jest niebanalna i robi niesamowite wrażenie.