Czapka to nieodłączny element jesienno-zimowej garderoby każdego mężczyzny. Nie tylko chroni przed zimnem i wiatrem, ale stanowi świetny dodatek do stylizacji. Jaką czapkę wybrać na jesień i zimę?

Jaką czapkę wybrać na jesień i zimę?

Wełniana czapka

Niewątpliwie najlepiej sprawdzą się wełniane czapki, które nie dość, że są ciepłe, to dopasowują się do wielu różnych zestawów. Decydując się na jej zakup, wybierz pasujące do niej rękawiczki oraz szal. Dobrze by było postawić na komplet składający się przynajmniej z czapki i szalika. Bardzo dobre są czapki z wełny pozyskiwanej z australijskich owiec rasy Merino. Ta wełna zachowuje niezwykle wysoką izolację cieplną przy niskim współczynniku pochłaniania wody. Dlatego będzie idealnym wyborem na zimę. Ponadto jest antybakteryjna, i antyalergiczna.

Czapka dzianinowa

Dzianinowa czapkla to jeden z najbardziej popularnych rodzajów nakryć głowy. Jest wygodna i uuniwersalna, a do tego wszechobecna. D tego dostępna w bogatej kolorystyce, wzorach i dodatkach.Najlepiej postawić na klasyczne odcienie: czerń, granat, szarości, które sprawdzią się w eleganckich i casualowych zestawach. Jeśli jednak lubisz bawić się modą, wybierz czapkę w kolorze, która świetnie podkresli twoją stylizację.

Kaszkiet

Kaszkiet to propopyzjca dla Panów, którzy lubią elegancję. To jeden z najmodniejszych dodatków, noszonych przez prawdziwych dżentelmenów, który dodaje oryginalności stylizacji.

Uszanki

Uszanki to idealne nakrycie głowy dla Panów, którzy lubią ciepło. Model powstał przede wszystkim ze względów praktycznych – ogrzewa i chroni głowę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie mniej jednak, prezentuje się bardzo stylowo.