Wśród męskich tkanin niewątpliwie od lat króluje jeans. Jeansowe spodnie to must have w męskiej garderobie i zazwyczaj nie kończy się na jednej parze. Jednak oprócz jeansów, warto również postawić na sztruksy, które stanowią świetną alternatywę dla cieszących się popularnością dżinsów.

Sztruks to najczęściej tkanina bawełniana, w charakterystyczne prążki. Co ciekawe, dobrej jakości sztruks właściwie nie wymaga prasowania po wysuszeniu. Niestety trudno o sztruks, który by długo posłużył. Sztruksowe spodnie, koszule i marynarki miały swój czas w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Dziś mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Sprawdzą się przede wszystkim w sezonie jesień/zima, bowiem charakteryzują się masywnością, trójwymiarową strukturą i wizualnym ciepłem.

A z czym nosić sztruks? Z wieloma rzeczami. Nie ma wątpliwości, że ta gruba prążkowana tkanina najlepiej sprawdza się w kowbojskim stylu. Brązowe sztruksy i koszula w kratę to duet idealny. Możesz postawić na klasykę lub wybrać koszulę w intensywnym kolorze, a do tego tweedową marynarkę lub skórzaną kurtkę. Do całości dobierz skórzany pasek i buty w stylu kowbojskim. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić! Masz wyglądać naturalnie, a nie rodem z dzikiego zachodu. Sztruks to jeden z elementów stylizacji w stylu country. Charakterystycznymi elementami stylu country są: marynarka sztruksowe spodnie, swetry w norweskie wzory lub romby, kaszkiety, kraciaste szaliki, skórzane rękawiczki i sztyblety. Dobrze będzie się komponował z jeansową koszulą.

Ze sztruksem bardzo ładnie łączy się także tweed, kaszmir czy grubsze bawełny typu moleskin. Ciekawy look stworzycie dodając do sztruksu pikowaną kamizelkę, która stanowi niezbędny element w czasie jesieni i zimy.

Jeśli w Waszej szafie brakuje sztruksu, koniecznie zaopatrzcie się chociaż w jeden element np. chinosy. W dobrze skonstruowanych zestawach ubrań, sztruks dodaje stylu i smaku.