Wśród męskich tkanin niewątpliwie od lat króluje jeans. Jeansowe spodnie to must have w męskiej garderobie i zazwyczaj nie kończy się na jednej parze. Jednak oprócz jeansów, warto również postawić na sztruksy, które stanowią świetną alternatywę dla cieszących się popularnością dżinsów.

sztruksowe ubrania męskie

Co to jest sztruks?

Sztruks to najczęściej tkanina bawełniana, w charakterystyczne prążki. Co ciekawe, dobrej jakości sztruks właściwie nie wymaga prasowania po wysuszeniu. Niestety trudno o sztruks, który by długo posłużył. Sztruksowe spodnie, koszule i marynarki miały swój czas w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Dziś mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Sprawdzą się przede wszystkim w sezonie jesień/zima, bowiem charakteryzują się masywnością, trójwymiarową strukturą i wizualnym ciepłem.

Z czym nosić sztruks w męskich stylizacjach?

A z czym nosić sztruks? Z wieloma rzeczami. Nie ma wątpliwości, że ta gruba prążkowana tkanina najlepiej sprawdza się w kowbojskim stylu. Brązowe sztruksy i koszula w kratę to duet idealny. Możesz postawić na klasykę lub wybrać koszulę w intensywnym kolorze, a do tego tweedową marynarkę lub skórzaną kurtkę. Do całości dobierz skórzany pasek i buty w stylu kowbojskim. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić! Masz wyglądać naturalnie, a nie rodem z dzikiego zachodu. Sztruks to jeden z elementów stylizacji w stylu country. Charakterystycznymi elementami stylu country są: sztruksowe spodnie, swetry w norweskie wzory lub romby, kaszkiety, kraciaste szaliki, skórzane rękawiczki i sztyblety. Dobrze będzie się komponował z jeansową koszulą.

5 jesiennych koszul, które musisz mieć

Jakie materiały lączyć z sztruksem?

Ze sztruksem bardzo ładnie łączy się także tweed, kaszmir czy grubsze bawełny typu moleskin. Ciekawy look stworzycie dodając do sztruksu pikowaną kamizelkę, która stanowi niezbędny element w czasie jesieni i zimy. Jeśli w Waszej szafie brakuje sztruksu, koniecznie zaopatrzcie się chociaż w jeden element np. chinosy. W dobrze skonstruowanych zestawach ubrań, sztruks dodaje stylu i smaku.