Peeling to skuteczna i chętnie wybierana metoda pozbycia się martwego naskórka. Używa się głowie na twarz oraz ciało. Niewiele osób wie, że wykonuje się także peeling skóry głowy. Dlaczego warto go zrobić?

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić?

Należy zacząć od tego, że nasza skóra głowy, którą zakrywają włosy, jest praktycznie niezauważalna. I tak naprawdę przypominam nam się o niej wtedy, gdy nas swędzi czy piecze. Okazuje się, że łój pozostałości po kosmetykach do włosów, a także brud zatykają mieszki włosowe. W efekcie skóra jest podrażniona, łuszczy się oraz swędzi. Z pomocą przychodzi peeling skóry głowy. ten znany zabieg przede wszystkim:

 • pozwala pozbyć się zanieczyszczeń,
 • odblokowuje mieszki włosowe,
 • pozytywnie wpływa na kondycję włosów m.in. na ich zagęszczenie oraz wzrost włosów z nowych cebulek,
 • pobudza mikrokrążenie

W związku z tym idealnie nada się osobom, które mają problemy z łupieżem, a także chcą zapuścić włosy. Pamiętajmy jednak, aby nie robić peelingu skóry głowy zbyt czeto, bowiem może to podrażnić skórę. Należy również zrezygnować z zabiegu, jeśli na skórze głowy mamy rany czy niepokojące zmiany skórne.

Jak zrobić peeling? – domowe sposoby

Peeling skóry głowy można samodzielnie przygotować w domu. Oto kilka skutecznych sposobów, które polecamy:

 1. Peeling cukrowy wystarczy uszykować niewielką ilość szamponu oraz 3 łyżeczki cukru. Składniki te trzeba wymieszać ze sobą aż do momentu, gdy uzyskamy gęstą konsystencję.
 2. Peeling kawowy – kawa idealnie nadaje się jako składnik peelingowy. Zawiera kofeinę, która świetnie pobudza cebulki włosów, stymulując je do wzrostu. Do przygotowania peelingu potrzebujemy szamponu oraz 3 łyżeczek fusów z kawy. następnie składniki mieszamy ze sobą i nakładamy na skórę głowy, tak aby ominąć włosy. Masujemy i płuczemy po około 10 minutach.
 3. Peeling z sody – co ciekawe, ten peeling daje efekty, które przypominają mikrodermabrazję. Doskonale sprawdzi się u osób, którym skóra głowy bardzo szybko się przetłuszcza. Jednak nie nadaje się u osób o wrażliwej skórze. Peeling przygotujemy łącząc ze sobą szampon oraz dwie łyżki sody oczyszczonej. następnie nakładamy n a skórę głowy i zostawiamy na około 10 minut.
 4. peeling aloesowy – idealnie sprawdzi się u osób, które mają suchą oraz szorstką skórę głowy, a także borykają się z łupieżem. Do przygotowania peelingu potrzeba 4 łyżek aloesu bez miąższu , 2 łyżek cukru i 1 łyżkę oleju kokosowego. Wszystkie składniki mieszamy.

skóra głowy peeling

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Jeśli chcesz wykonać peeling skóry głowy, musimy wykonać następujące kroki:

 • Przygotowujemy jeden z wybranych peelingów lub kupujemy gotowy.
 • Dokładnie myjemy włosy. przygotowany peeling nakładamy na skórę głowy oraz u nasady włosów. Omijamy włosy oraz staramy się nanieść niewielką ilość przygotowanej mieszanki.
 • Masujemy skórę głowy przez około 5 minut, wykonując okrężne ruchy.
 • Zostawiamy mieszankę na głowie około 10 minut.
 • Dokładnie spłukujemy włosy i myjemy je szamponem.

Aby efekty były satysfakcjonujące, peeling należy wykonywać regularnie, ale niezbyt często. Peeling powinien być wykonywany raz w tygodniu.