Dziś o modzie opowiada Bożena i Magdalena Kuczmik z bloga mmkfashion.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla Was moda?

Bożena i Magdalena Kuczmik: W dzisiejszych czasach słowo moda ma szerokie znaczenie, jest częścią naszego życia. Poprzez modę wyrażamy swoją osobowość, charakter. Moda narzuca własne reguły piękna, dyktuje trendy i kreuje nowe nurty. To sztuka, z której każdy może wybrać coś dla siebie. Czy chcemy, czy nie moda towarzyszy nam każdego dnia.

-Jakie macie obserwacje co do mody w Polsce?

-Aktualnie mieszkamy w Niemczech i mamy jakby porównanie. Moda w Polsce bardzo fajnie się rozwija. Coraz więcej osób szuka własnego stylu próbując różnych trendów. Patrząc na polskie ulice, zauważamy duży postęp. Ludzie świetnie wyglądają, bawią się modą, wiedzą co w danym sezonie jest modne i chętnie to wykorzystują. Również mężczyźni na ulicach dużych, polskich miast wyglądają coraz lepiej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

– Skąd czerpiecie inspiracje?

-Przede wszystkim Instagram! To kopalnia świetnych pomysłów. Nieograniczona liczba zdjęć i różnorodnych podpowiedzi, ale także blogi modowe , czasopisma modowe oraz pokazy mody – ostatnio udało nam się uczestniczyć w BERLIN FASHION WEEK 2018, gdzie sławni projektanci prezentowali swoje kolekcje na nadchodzący sezon. To było niesamowite przeżycie. Dlatego jeśli chodzi o szukanie inspiracji myślimy, że jest ona wszędzie, wszystko co nas otacza, to gdzie przebywamy – między innymi także podczas podróży a, że dużo podróżujemy szczególną uwagę poświęcamy swoim stylizacjom. Chcemy, żeby były inspirujące i osadzone w trendach bądź kulturze danego kraju.

-Jak określiłybyście swój styl?

-Nie ograniczamy się do jednego stylu, zależy od sytuacji. Jednego dnia wyglądamy bardzo elegancko, innego dnia casualowo, a jeszcze innego stylizacja jest typowo sportowa. Nie trzymają nas żadne granice zewnętrzne jak 'dress code’. Ubranie to zabawa, ma dawać radość, narzucać jak najmniej ograniczeń. Najważniejsze – czuć się dobrze.

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byście nie założyły?

-Staramy się nie robić takich zastrzeżeń. Są rzeczy, których teraz nie założymy, ale nie mówimy, że nigdy tego nie zrobimy. Jesteśmy bardzo otwarte na, wszelkie nowe style.

-A rzecz, która stanowi must have w Waszej garderobie to… ?

-Ciężko wybrać jedną jedyną… Na pewno są to: jeansy w odpowiednim fasonie, biała koszula, klasyczny biały t-shirt oraz ramoneska to, ponadczasowe ubrania. Na ważne wyjścia – klasyczne sukienki. Jednak szafa to nie tylko ubrania. W naszej garderobie nie może zabraknąć okularów przeciwsłonecznych, uważamy że są pięknym dopełnieniem każdej stylizacji.

– Wasze życiowe motto?

,,Nigdy nie oceniaj człowieka po wyglądzie….”

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Bożeny i Magdaleny.

 mk3 mk2