St.Moritz leży w samym sercu doliny Engadine w Szwajcarii. To modne i szykowne miejsce, będące drugim domem dla wielu „sławnych i bogatych”, cieszy się rześkim, niemal szampańskim powietrzem, w którym, jak wyliczono, słońce świeci średnio 322 dni w roku. Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jakie się tu odbyły w 1928 i 1948 roku, pomogły rozsławić imię tego stylowego kurortu.

Region: Grisons

Wysokość: 1856 – 3300 m n.p.m.

Długość tras narciarskich: 430 km

Ilość tras narciarskich: 57 niebieskich, 136 czerwonych, 36 czarnych

Orientacja tras zjazdowych: wszystkie kierunki

Wyciągi : 60 wyciągów oraz tras kolejek górskich i linowych

Narciarstwo biegowe : 150 km szlaków

Warunki narciarskie: wyśmienite warunki dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, trasy m.in. w rejonach szczytu Corviglia, Piz Nair, Diavolezza, Piz Lagalb, lodowcu Corvatsch.

Miejscowe atrakcje: lodowiska, jazda konna, zimowy golf, wyścigi konne i polo na zamarzniętym jeziorze, kuligi, curling. W mieście znajduje się wiele klubów nocnych i restauracji a także pasaże z luksusowymi butikami.