Lato zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym rozglądamy się za strojem kąpielowym. Na jaki strój kąpielowy się zdecydować, aby dobrze wyglądać? Dziś podpowiadamy jaki wybrać fason do  danego typu sylwetki.

Jabłko:

Charakteryzuje się m.in. większym brzuchem i brakiem wcięcia w talii, płaską pupą, szczupłymi nogami i ramionami.

Przy figurze jabłko staraj się podkreślić swoje największe atuty: biust i szczupłe nogi. Pomocny okaże się tu strój jednoczęściowy, który zakryje brzuch. Wybierając strój postaw na wzornictwo pionowe, nigdy poziome. Unikaj błyszczących kolorów. Staraj się wybierać te ciemniejsze odcienie. Najlepszy wybór  dla ciebie stanowi tankini – koszulka na ramiączkach i figi. Przykryje brzuch, ukryje brak talii, a podkreśli biust i nogi.

jabłko

Gruszka :

Charakteryzuje się niewielkim biustem i szerokimi biodrami i masywnymi udami. Aby zneutralizować dysproporcje pomiędzy górą a dołem, należy wybrać strój, który odwróci uwagę od brzucha i bioder.

Decydując się na biustonosz możesz szaleć we wzorach i kolorach. To właśnie biust ma przyciągać wzrok. Możesz wybrać biustonosz bandeau – bez ramiączek. Twój typ figury najlepiej wygląda właśnie w tym kroju. Jeśli chcesz podwyższyć biust, wybierz górę typu halter.

Majtki nie powinny być zbyt mocno wycięte ani wiązane po bokach. Możesz zdecydować się na szory lub majtki z podwyższonym stanem, które optycznie wydłużą nogi.

gruszka

Klepsydra:

Ramiona i biodra są równej szerokości, a talia mocno zaznaczona. Klepsydra to najbardziej kobiece, zmysłowe kształty. Zadaniem stroju kąpielowego jest podkreślenie Twoich atutów, bowiem nie ma nic do ukrycia.

Dobrze będziesz wyglądać w większości kostiumów, zarówno w jedno i dwuczęściowym, wzorzystym i gładkim. Polecamy bikini (nawet te najbardziej wymagające!). Jeśli jesteś klepsydrą o okrąglejszych kształtach, postaw na ciemniejsze barwy. Szczuplejsze panie mogą puścić wodze fantazji. Dobrze będziesz wyglądać w monokini – skąpy, mocno wycięty, szczególne w talii strój jednoczęściowy, który cieszy się dużą popularnością w tym sezonie. Świetnie wyeksponuje Twoje atuty.

klepsdra

Papryka:

Kobiety o tej sylwetce mają ramiona tak szerokie jak biodra i nie posiadają wcięcia w talii.

Najlepszy wybór stanowią biustonosze usztywniane typu push up z fiszbiną, wykonane z wzorzystego bądź fakturowanego materiału, które optycznie powiększą biust. Wybieraj bardzo wycięte majtki – optycznie wyszczuplą nogi. Unikaj szortów! Warto pokusić się o wszelkiego rodzaju marszczenia, hafty i falbanki. Można również wybrać monokini, które wymodeluje sylwetkę.

papryka