Jeszcze jakiś czas temu plakaty kojarzyły nam się pstrokatym i niskiej jakości elementem w pokoju, zazwyczaj młodzieżowym. To must have każdego fana muzyki, filmu czy sporty. Do dziś każdy pamięta plakaty z gazety. Jednakże w dzisiejszych czasach są lepszej jakości, tym samym stanowią prosty, a zarazem efektowny pomysł na dekorację mieszkania.

Plakaty cenimy przede wszystkim za to, że pasują do każdego pomieszczenia. Warto je oprawić w drewniane lub metalowe ramy – będą bardziej stylowe.

Rodzaj grafiki zależy zarówno od naszego gustu, jak i aranżacji pomieszczenia, w którym chcemy dodać detal. Plakaty sprawdzą się najlepiej w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza minimalistycznych. Wtedy mamy pełne pole do popisu i możemy szaleć.  Ciekawy efekt uzyskasz zawieszając na ścianie kilka plakatów o różnych wielkościach i podobnej kolorystyce. Świetne rozwiązanie stanowią także plakaty z cytatami, dostępne na stronie posterilla. Skłaniają one do myślenia, poprawiają nastrój i przede wszystkim motywują do działania. Są to cytaty z ulubionego filmu, motto lub sentencja, która jest dla nas inspiracją. Oprócz wieszania plakatu na ścianę, możesz go po prosty postawić na półce czy komodzie.