W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się kwestiom integracji społecznej osób z niepełnosprawnością. Jednym z kluczowych elementów tej integracji jest umiejętność właściwej komunikacji oraz rozwinięta tolerancja wobec osób z różnymi zaburzeniami umysłowymi. W tej tematyce odbyło się Szkolenie w Chełmnie dla młodzieży z komunikacji z osobami z niepełnosprawnością, które poprowadziła Agnieszka Świst-Kamińska, założycielka Szkoły Męskiego i Damskiego Stylu.

szkolenie w chełmnie

Czego nauczyli się uczestnicy szkolenia w Chełmnie?

Jednym z kluczowych tematów poruszanych podczas szkolenia był właściwy sposób komunikacji z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Kolejnym istotnym aspektem omawianym podczas szkolenia była tolerancja i akceptacja osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy mieli okazję zrozumieć, że każdy człowiek, niezależnie od swoich ograniczeń, zasługuje na szacunek i godność. Poprzez różnorodne warsztaty praktyczne i dyskusje grupowe, młodzi ludzie mogli uświadomić sobie, jakie są ich własne uprzedzenia i jak je pokonać.

Podczas spotkania młodzież poznała podstawowe zasady komunikacji z osobami z zaburzeniami umysłowymi. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.:

1. Jak rozpoznawać i reagować na różne potrzeby osób niepełnosprawnych.
  2. Jak budować z nimi pozytywne relacje.
  3. Jakich słów i zwrotów unikać w kontaktach z osobami z zaburzeniami umysłowymi.
  4. Jak stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i zaufania.

W trakcie szkolenia Agnieszka Świst-Kamińska dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz podzieliła się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi budowania pozytywnych relacji z nimi. Jej zaangażowanie i profesjonalizm pozwoliły uczestnikom szkolenia zyskać cenne umiejętności i wiedzę na temat komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami.

szkolenie w chełmnie dla młodzieży

W rezultacie, szkolenie w Chełmnie nie tylko przyczyniło się do rozwoju umiejętności komunikacyjnych młodzieży, ale także promowało wartości takie jak tolerancja, akceptacja i empatia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Komunikacja z osobami niepełnosprawnymi z zaburzeniami umysłowymi – o czym należy pamiętać?

Pamiętajmy, że osoby z zaburzeniami umysłowymi to przede wszystkim ludzie, którzy pragną być traktowani z szacunkiem i życzliwością. Komunikując się z nimi, należy:

• Stosować proste, a także zrozumiałe zdania.
  • Mówić wyraźnie i powoli.
  • Nawiązywać kontakt wzrokowy.
  • Używać gestów, jak i również mimiki.
  • Zachować cierpliwość, a także wykazać zrozumienie.
  • Słuchać uważnie, a także aktywnie.
  • Unikać krzyku, jak i również irytacji.
  • Szanować granice osoby niepełnosprawnej.

Stosując te proste zasady, możemy ułatwić komunikację z osobami z zaburzeniami umysłowymi i zbudować z nimi pozytywne relacje.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie.