Szkoła Męskiego Stylu zrealizowała w 2023 roku wiele szkoleń. Dziś przedstawiamy 3 szkolenia. Dwa z nich dotyczyły zwiększenia świadomości oraz kompetencji uczestników w zakresie tematyki związanej z osobami niepełnosprawnymi. Z kolei drugie dotyczyło strategii dydaktycznej.

podsumowanie szkoleń

Szkolenie I: Świadomość potrzeb osób niepełnosprawnych

Szkolenie to zostało przeprowadzone dla kadry dydaktycznej Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Jego celem było zwiększenie świadomości uczestników na temat barier, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, w tym barier świadomościowych, braku wiedzy i umiejętności we współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz dostępności.

• Bariery świadomościowe
    • Błędne stereotypy na temat osób niepełnosprawnych
    • Brak wiedzy o potrzebach osób niepełnosprawnych
    • Brak umiejętności we współpracy z osobami niepełnosprawnymi
  • Dostępność
    • Dostępność architektoniczna
    • Dostępność w rekrutacji
    • Dostępność w komunikacji

Uczestnicy szkolenia podkreślali, że zdobyta wiedza pozwoli im lepiej zrozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych i skuteczniej z nimi współpracować.

Szkolenie II: Obsługa osób niepełnosprawnych

Szkolenie to zostało przeprowadzone dla pracowników Politechniki Łódzkiej. Jego celem było zapoznanie uczestników z najważniejszymi informacjami dotyczącymi obsługi osób niepełnosprawnych o różnych rodzajach niepełnosprawności.

1. Rodzaje niepełnosprawności.
  2. Komunikowanie się z osobami z niepełnosprawnością.
  3. Możliwości popełnianych błędów komunikacji.

Uczestnicy szkolenia podkreślali, że zdobyta wiedza pozwoli im lepiej zrozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych i zapewnić im godne warunki obsługi.

politechnika łódzka

Szkolenie III: Strategia dydaktyczna

Szkolenie to zostało przeprowadzone dla pracowników Urzędu Miasta w Jaśle. Jego celem było zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z projektem edukacyjnym jako strategią dydaktyczną.

W ramach szkolenia uczestnicy zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

1. Definiowanie celów i problemów projektowych.
  2. Organizacja działań przy realizacji projektu.
  3. Sposoby zgromadzenia i selekcjonowania informacji.
  4. Budowanie relacji z publicznością.
  5. Techniki skupiania uwagi.
  6. Budowanie wizerunku prezenterów.

Uczestnicy szkolenia podkreślali, że zdobyta wiedza pozwoli im skuteczniej realizować projekty edukacyjne, które są skutecznym sposobem budowania świadomości i kompetencji uczestników.

Wszystkie szkolenia zostały wysoko ocenione przez uczestników, którzy podkreślali, że zdobyta wiedza pozwoli im lepiej zrozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych i skuteczniej z nimi współpracować, a także skuteczniej realizować projekty edukacyjne.

Szkoła Męskiego Stylu planuje w kolejnych latach kontynuować realizację szkoleń z zakresu tematyki związanej z osobami niepełnosprawnymi oraz strategią dydaktyczną.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie.