Powiada się, że wizytówką kobiety są dłonie. Ale wisienkę na torcie stanowią ładne i zadbane włosy. Dlatego bardzo ważna jest ich odpowiedni pielęgnacja.

Pielęgnacja włosów zależy od kilku czynników m.in. od długości włosów, a także problemów, z którymi się zmagamy np. łupież.  Dlatego też należy stosować odpowiednie kosmetyki do rodzaju swoich włosów.

Podstawa – mycie włosów!

Podstawą pielęgnacji włosów jest ich mycie, bowiem szampon ma na celu oczyszczenie naszej skóry z kurzu, nadmiaru łoju i pozostałości kosmetyków do stylizacji. Należy wybrać odpowiedni szampon do swoich włosów. Jeśli mamy cienkie włosy, stosujemy szampon przeznaczony dla tego typu włosów. Pamiętajcie, aby po umyciu, owinąć włosy ręcznikiem. Zróbcie to delikatnie, nie pocierajcie ich. Zaopatrzcie się w odżywkę ułatwiającą rozczesywanie włosów. Pasma rozczesujemy delikatnie, nie szarpiemy ich. Sprawdzi się tutaj szczotka z naturalnego włosia. Pamiętajcie aby nie związywać włosów ciasną gumką. Starajcie się też unikać  produktów do stylizacji włosów. Wiele z nich ma w swoje wysuszający alkohol.

5

 

Pamiętaj o wizycie u fryzjera!

Wiele kobiet zmaga się ze zniszczonymi, rozdwajającymi się końcówkami. Niestety  nie zregeneruje ich nawet najdroższy kosmetyk. Dlatego podstawą pielęgnacji są regularne wizyty u fryzjera w celu podcięcia włosów. Dzięki temu zniszczenie przestanie piąć się ku cebulką. Ponadto zdrowe końce wyglądają bardziej estetycznie.

3

Suszarka, prostownica, lokówka..

Kobiety mają z reguły długie włosy, które wymagają wzmożonej pielęgnacji. Bardzo często są poddawane różnorodnym procesom termicznym: suszeniu, prostowaniu czy też karbowaniu i modelowaniu lokówką. Włosy stają się wówczas suche, łamliwe i bez połysku, a końcówki zaczynają się rozdwajać. Dlatego też starajcie się unikać wymienionychk zabiegów. Jeśli już się na nie zdecydujecie, to zakupcie preparat chroniący włosy przed wysoką temperaturą, dostępny w każdej drogerii. Wystarczy wtedy psiknąć włosy przed zabiegiem. W przypadku, gdy zdecydujemy się  korzystać z suszarki, ustawcie urządzenie na zimny nawiew i trzymajcie w odległości ok 20 cm od skóry głowy.

2

Pielęgnacja zimą

Ważna jest pielęgnacja włosów podczas zimy, gdzie niezbędnym elementem jest czapka. Włosy pod czapką tracą swoją puszystość i elastyczność, elektryzują się. W związku z tym pamiętajcie, aby czapka była dość luźna, najlepiej wykonana z naturalnego włosia. Po każdym zdjęciu czapki spryskaj włosy wodą w sprayu lub delikatnym lakierem. Stosuj szczotkę z naturalnego włosia i nakładaj odżywki, które wygładzą powierzchnie włosów i zapobiegną elektryzowaniu się ich.

1

Olejowanie

Przy pielęgnacji warto stosować zabieg olejowania włosów, który stanowi świetne rozwiązanie dla zniszczonych i matowych włosów. Zabieg ten wpływa na poprawę wyglądu włosów, nawilża je, poprawia ich sprężystość oraz regeneruje. Olejowanie polega na rozprowadzaniu oleju na włosy wraz ze skórą głowy lub na same końce bądź połowę włosów. Następnie wykonuje się delikatny masaż, zakłada na głowę foliowy czepek i owija głowę ręcznikiem, aby wzmocnić działanie oleju. Wybierając olej, zdecyduj się na ten, który jest odpowiedni dla Twoich włosów.

4 olejowanie

Ostatnia i najważniejsza zasada – odżywianie!

Stosując powyższe rady na pewno zauważysz poprawę kondycji swoich włosów. Jednakże najważniejszym elementem w pielęgnacji włosów jest odżywianie od wewnątrz. Dlatego też zła dieta, brak witamin i odpowiednich składników, może być skutkiem osłabionych i wypadających włosów. Ich braku nie zastąpi nawet najdroższa odżywka. Dlatego staraj się zdrowo odżywiać i zaopatrz się w suplementy diety.