Niektóre elementy męskiej garderoby są często niedoceniane przez mężczyzn. Jedną z nich jest golf, który przez kilka lat zapomniany, ponownie króluje w jesienno-zimowych trendach. Projektanci, styliści pokazują, że golf nie tylko jest praktyczny, ale również wygląda stylowo. Wystarczy się do niego przekonać i odpowiednio zestawić.

Zaletą golfu jest uniwersalność. W odpowiednim zestawieniu i właściwym kolorze pasuje niemalże do wszystkiego i na każdą okazję. Raz na sportowo, raz na elegancko. Golf ze względu na swój causalowy charakter, sprawdza się najlepiej w codziennych stylizacjach. Dobrze wygląda w zestawieniu z jeansami i płaszczem. Do tego uzupełnienie w postaci szalika (wybierając ten wariant możecie wykorzystać jeden ze sposobów wiązania szalika, o których pisaliśmy w poprzedniej lekcji stylu). Można go łączyć także z kurtkami, skórami. Stawiając na minimalistyczną gamę kolorów, będzie wyglądać subtelnie. Jednak miłośnicy zabawą mody, mogą postawić na kolory: czerwień, zieleń, pomarańcz. W ten sposób stylizacja stanie się bardziej wyrazista z odrobiną fantazji, a golf nie będzie już tylko tłem. Mimo, iż ma causalowy charakter, stosownie dobrany do innych elementów garderoby sprawdzi się również na oficjalne wyjście, biznesowe spotkanie, a także wystawne przyjęcie. W chłodniejsze dni można go wybrać zamiast koszuli pod marynarkę. Wówczas należy przebierać pośród klasycznych odcieni: czerni, bieli, beżu czy szarości. Należy pamiętać, aby golf i marynarka były odpowiednio zestawione,  bowiem nie każdy golf i nie każda marynarka pasują do siebie. Warto skupić się pod względem gramatury. Im grubsza tkanina, z której zrobiona jest marynarka, tym grubszy może być sweter – nie na odwrót. Najlepiej wybrać gładki, cienki golf np. Hugo czy Filippa K. W takiej konfiguracji możecie zrezygnować z krawata – nie będzie on wcale potrzebny.

golfy3

Golf nie tylko dobrze wygląda, ale jest także niezwykle praktyczny. Sprawdza się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy za oknem robi się chłodno i wietrznie. Przede wszystkim jest cieplejszy od t-shirtów, chroni szyję. Jeśli nie lubicie szalików, golf stanowi świetną alternatywę.

Jednak decydując się na zakup golfu, trzeba uważać. To element garderoby, który niezwykle podkreśla sylwetkę. Zwłaszcza cienki, w białym lub beżowym kolorze. Dla umięśnionych Panów nie sprawi to problemu, wręcz będzie dużym plusem – polecamy tu golfy w jasnych odcieniach Roberto Collina, marki Wood Wood czy Hugo.

golfy1

Jednak mężczyźni z pewnymi mankamentami sylwetki mogą wyglądać niekorzystnie. Dlatego warto wybrać wtedy luźniejszy fason i w ciemniejszych barwach np. Calvina Kleina, Oscara Jacobsona czy marki Hope.

golfy2

Golfy również wybierają gwiazdy.

golfy4