Spice Girls to najbardziej popularna brytyjska żeńska grupa muzyczna w latach 90. XX wieku. Dziewczęcy band odniósł ogólnoświatowy sukces. Członkinie zespołu miały duży wpływ nie tylko na muzykę, ale również na modę. Kreowały własny styl, którym inspirowały się kobiety na całym świecie.

Niewątpliwie duży wpływ na modę lat 90. miała muzyka. Ludzie na całym świecie wzorowali się na stylu kreowanym przez największe gwiazdy. Spice girls wybierały przede wszystkim krótkie topy, błyszczące legginsy, a także ubrania w panterkę. Spice girls to również wysokie koturny, o których powrocie myślą domy mody takie jak Maison Margiela, Vera Wang czy Marc Jacobs. Co ciekawe, w 1997 roku Geri Halliwell podczas rozdania nagród BRIT Awards zaprezentowała się w ultrakrótkiej mini ozdobionej motywem brytyjskiej flagi. Dziesięć lat później Roberto Cavalli wykonał kopię sukienki, w całości wysadzaną kryształkami Swarovskiego. Zaś w 2012 roku w sklepie Next pojawiła się kolekcja imprezowych kreacji, które zaprojektowała sama Geri Halliwell. Wśród sukienek znalazła się replika kultowej mini Union Jack.  Spice girls to także sportowe ubrania, noszone przez sporty spice – kojarzą się z nią przede wszystkim dopasowane topy i spodnie od dresu.

spice girls2 spice girls3 spice girls