Buty na niskim obcasie, tzw. „kaczuszki” regularnie wracają do łask. Jak je nosić, aby wyglądać modnie i stylowo?

buty kaczuszki jak nosić

Kaczuszki (kitten heels) – co to za buty?

Kitten heels, po polsku kaczuszki, to buty na niskim obcasie – sięga on maksymalnie sześć centymetrów. Kojarzą nam się przede wszystkim ze stylem retro. Swoją popularność zdobyły w latach 60., ale zostały stworzone już w latach 50. Ciekawostka – chodziły w nich kobiety, które trenowały chodzenie na wysokich obcasach. Nosiła je m.in. Audrey Hepburn.

Kto może nosić kaczuszki?

Kaczuszki mają sporo przeciwników, bowiem skracają nogę. Mimo to podbijają serca miłośniczek mody oraz wybiegi. Pojawiły się m.in. u Prady, Diora, Loewe czy Céline w formie sandałów, czółenek, a także botków. To idealne rozwiązanie dla wysokich Pań, które czują się źle na wysokim obcasie. Decydując się na kaczuszki, trzeba jednak pamiętać o zasadzie proporcjonalności. Panie z nieco potężniejszymi łydkami, powinny sobie odpuścić ten fason. A co Wy o nich sądzicie? Na koniec zobaczcie propozycje blogerek: Kingi i Sandicious.

 kaczuszka blogerki

stylizacja z kaczuszkami

Nasza propozycja to połączenie jeansów z koszulą, a do tego czarne buty na niskim obcasie. Nie zapomnijcie o dodatkach w postaci zegarka, okularów i torebki.