Buty na niskim obcasie, tzw. „kaczuszki”, wracają do łask! W tym sezonie zdominowały światowe wybiegi. Jak je nosimy? Dziś dajemy kilka wskazówek.

Kitten heels, po polsku kaczuszki, to buty na niskim obcasie – sięga on maksymalnie sześć centymetrów. Kojarzą nam się przede wszystkim ze stylem retro. Swoją popularność zdobyły w latach 60., ale zostały stworzone już w latach 50. Ciekawostka – chodziły w nich kobiety, które trenowały chodzenie na wysokich obcasach. Nosiła je m.in. Audrey Hepburn. Choć mają sporo przeciwników, bowiem skracają nogę, w sezonie wiosennym podbiły serca miłośniczek mody oraz wybiegi. Pojawiły się m.in. u Prady, Diora, Loewe czy Céline w formie sandałów, czółenek, a także botków. To idealne rozwiązanie dla wysokich Pań, które czują się źle na wysokim obcasie. Decydując się na kaczuszki, trzeba jednak pamiętać o zasadzie proporcjonalności. Panie z nieco potężniejszymi łydkami, powinny sobie odpuścić ten fason. A co Wy o nich sądzicie? Na koniec zobaczcie propozycje blogerek: Kingi i Sandicious.

 kaczuszka blogerki