Jeansy to spodnie, które zapewniają wygodę, luz i modny look na każdą porę dnia. Aby dobrze się w nich czuć i dobrze w nich wyglądać, należy dobrać odpowiedni fason do swojego typu figury. Który rodzaj jeansów wybrać? Dziś odpowiemy na pytanie.

BUDOWA W KSZTAŁCIE PROSTOKĄTA:

Jesli masz budowę ciała w kształcie prostokąta (płaska klatka piersiowa, małe ramiona), najlepiej sprawdzą się u Ciebie spodnie typu slim lub klasyczne.

BUDOWA ATLETY:

Panowie, którzy charakteryzują się atletyczną budową ciała (szczupła talia, muskularne nogi i pośladki) powinni nosić jeansy, które podkreślą korpus. Sprawdzą się tutaj spodnie typu slim, klasyczne oraz lekko szersze (ale nie typu baggy! ). Kieszenie w spodniach powinny być małe. Należy unikać jeansów typu baggy.

BUDOWA W KSZTAŁCIE ODWRÓCONEGO TRÓJKĄTA:

Dla Panów, którzy mają budowę ciała w kształcie odwróconego trójkąta, polecamy spodnie z prostymi nogawkami. Kieszenie powinny być duże, głęboki. Należy unikać jeansów skinny i slim. Zbyt luźne spodnie również będą źle leżały.

BUDOWA W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA:

Sylwetka ta charakteryzuje się szerokimi biodrami. Najlepiej sprawdzą się spodnie z prostymi nogawkami, a także z szerszymi. Unikać należy jeansów typu slim i skinny, ponieważ stworzą kobiecą sylwetkę i podkreślą szerokie biodra.

BUDOWA OWALNA:

Mężczyźni z sylwetką w kształcie owalu najlepiej będą prezentować się w luźnych jeansach, prosto ciętych z szeroką nogawką. Natomiast należy unikać jeansów skinny oraz slim, bowiem spowodują one nierównowagę w wyglądzie.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Jakie spodnie wybrać do swojej sylwetki? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl.