Jabłka, które na co dzień goszczą niemalże w każdym polskim domu, mamy pod ręką każdej porze roku. A wiecie jakie bogactwo w sobie kryją?

Według badań powinniśmy spożywać jedno jabłko dziennie. Ich niewątpliwą zaletą jest mała zawartość kalorii. Medycyna naturalna wykorzystuje gotowane, tarte jabłka m.in. podczas biegunki u dzieci, a także na niestrawność i chorobę wrzodową u osób dorosłych. Z skórek jabłka robi się herbatkę, która stanowi środek do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Natomiast ocet jabłkowy wraz z miodem i przegotowaną wodą uzupełnia potas w organizmie, a także hamuje rozwój infekcji. Błonnik zawarty w jabłkach reguluje pracę jelit, tym samym chroni przed zaparciami i innymi chorobami jelit np. przed rakiem jelita grubego. Błonnik sprawia, że zmniejsza się wchłanianie cholesterolu, a dzięki temu jabłka skutecznie zapobiegają miażdżycy oraz chronią przed zawałem. A Wy jak często jecie jabłka?