Spirulina to szmaragdowozielona alga w kształcie spirali o mikroskopijnej wielkości, należąca do popularnym w ostatnim czasie „super foods”.

Spirulina jest wartościowym i przede wszystkim całkowicie naturalnym suplementem żywnościowym. Jej podstawowym budulcem jest białko. Zawiera go więcej niż taka sama ilość misa.  Jednak to nie tylko źródło białka, ale również łatwo przyswajalnych pierwiastków śladowych jak żelaza, selenu, magnezu, potasu i wielu innych. To również źródło naturalnego jodu, witamin, a szczególnie z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), nienasyconych kwasów tłuszczowych. Barwniki zawarte w spirulinie pomagają oczyścić orgazm, a także wspomagają przemian metaboliczne i procesy trawienne. Uznaje się ją za silny antyoksydant, wzmacniający system immunologiczny.  Ponadto, alga ta stymuluje tworzenie krwi oraz komórek macierzystych szpiku kostnego. Może zmniejszać niekorzystne skutki chemioterapii, sprzyja naprawie uszkodzonych komórek DNA. Spirulina zawiera fikocyjaninę, która pełni rolę niebieskiego barwnika oraz substancji, która hamuje enzym lipazę trzustkową, obniża poziomu triacygliceroli we krwi, a także obniża glikemię po posiłkową. Zawiera również fenyloalaninę, która reguluje glikemię po posiłkową i hamuje ośrodek głodu. Spirulina redukuje także poziom cholesterolu we krwi, dodaje sił witalnych, poprawia kondycję psychofizyczną. Natomiast barwniki roślinne zawarte w spirulinie – fikoerytryn, fikocyjanin i chlorofil – chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV na skórę, przez co znacząco opóźniają procesy starzenia. Spirulinę możesz kupić w postaci tabletek w aptece bez recepty. Jednak warto skonsultować to z lekarzem, jak w przypadku każdego leku czy suplementu diety. Spirulinę możesz dodać do miksowanych napojów, chleba czy też innych potraw.