Wyglądasz naszych włosów to nasz stan zdrowia, odpowiednia dieta oraz pielęgnacja. Jak o nie dbać na co dzień, aby były piękne?

Stan naszych włosów zależy od wielu czynników takich jak:

  • hormony,
  • zła dieta,
  • problemy zdrowotne,
  • warunki atmosferyczne,
  • nadużywanie suszarki, lokówki i prostownic,
  • brak nawilżenia.

Nawet do tej pory zdrowe włosy mogą stać się osłabione lub zacząć wypadać. Dlatego niewątpliwie istotna jest nie tylko zmiana diety, odstawienie suszarki, prostownicy, ale również i  pielęgnacja i stosowanie kosmetyków, które nawilżą nasze włosy. Pamiętajmy, że kompleksowa, odpowiednio dobrana na każdym etapie pielęgnacja jest tym, czego potrzebują nasze włosy. Należy wybierać więc produkty przeznaczone do rodzaju naszych włosów.

Jak zregenerować zniszczone włosy?

Większość Pań lubi eksperymentować z włosami farbując je na różne kolory i rozjaśniając. Niestety ma to bardzo negatywne skutki dla naszych włosów, które stają się słabe, suche i zniszczone, a jest to jeden z najczęściej występujących problemów. W takiej sytuacji najlepiej unikać popełnianych błędów i zacząć używać kosmetyki, które pomogą nam naprawić pasma.  Świetnie sprawdzają się serie regenerujące, których zadaniem jest odbudowa zniszczonych włosów, ich nawilżenie. Świetnie sprawdza się tutaj seria Montibello, którą możecie kupić w sklepie GOBLI.

Pielęgnacja włosów z serią regenerującą  Montibello

1.Szampon łagodnie myjący

Szampon Montibello naturTech Repair Active nie tylko myje, ale i dostarcza odbudowujących składników naszym włosom. Mają one za zadanie przywrócić włosom zdrowy wygląd, a także zwiększyć odporność na jakiekolwiek uszkodzenia. Dodatkowo zawiera łagodne składniki, kompleks ceramidów i protein z komosy ryżowe, regenerujące włosy zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Nie zabrakło również mediatorów, które wraz ze składnikami odżywczymi wnikają we włosy i uwalniają się stopniowo. Regularne stosowanie szamponu sprawi, że nasze włosy i skóra głowy będą dokładnie oczyszczone i nieprzesuszone. Ponadto szampon odbudowuje naturalny cement międzykomórkowy, barierę lipidową oraz regeneruje pasma. Po umyciu możemy zauważyć, że włosy nie elektryzują się, można je rozczesać, a ponadto są miękkie w dotyku i lśniące.

2.Ampułka odbudowująca

Działanie szamponu warto wzmocni poprzez użycie ampułki Montibello NaturTech Repair Active Instant Power. Ampułki stanowią intensywną kurację regenerującą, którą można stosować nie tylko w salonie fryzjerskim, ale również w domu. To produkt dla włosów suchych i zniszczonych, którym potrzebne jest przywrócenie sił i zdrowego wyglądu. Podobnie jak w szamponie, w ampułce znajdziemy odbudowujący cement międzykomórkowy i barierę hydrolipidową kompleks ceramidów oraz protein z komosy ryżowej. Regularne stosowanie ampułki sprawi, że włosy staną się miękkie, lśniące i odporne na łamanie i rozdwajające się końce.

3.Balsam bez spłukiwania z ceramidami

Aby efekt kuracji był jeszcze większy, do wspomnianych kosmetyków warto dodać balsam, który przywróci zniszczonym włosom zdrowy wygląd i równowagę. Tak samo jak szampon, odbudowuje je od wewnątrz, ale i na zewnątrz.

Podsumowując, linia ta ma na celu regenerację i odbudowę włosów zniszczonych. Najważniejsze jest jednak regularne stosowanie produktów, a także odstawienie suszarki, prostownicy czy lokówki, które przyczyniają się do niszczenia naszych pasm. Kondycja Twoich włosów powinna się poprawić już po kilku razach od stosowania produktów.  Pamiętaj również o tym, że aby Twoje włosy były zdrowe, musisz koniecznie połączyć pielęgnację kosmetykami z odpowiednim odżywianiem. Masz dbac o włosy zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz.