Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu miała przyjemność prowadzić szkolenie dla uczelni w Gdyni. Agnieszka Świst-Kamińska uczyła o tym, jak usprawnić obsługę klienta.

Jak polepszyć obsługę klienta?

Szkolenie dla administracji w WSAiB w Gdynii

Agnieszka Świt-Kamińska wcieliła się w rolę wykładowcy i przeprowadziła szkolenie z obsługi klienta dla administracji — pracowników Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Na szkoleniu podjęto następujące tematy:

• rodzaje klientów,
  • w jaki sposób rozmawiać z klientem,
  • elementy komunikacji,
  • w jaki sposób reagować na sytuacje stresowe,
  • asertywność,
  • elementy sprzedaży, czyli metody wywierania wpływu społecznego.

Dlaczego odpowiednia obsługa klienta jest tak ważna?

Dobra obsługa klienta jest niezwykle istotna dla każdej firmy. Poprawa procesów obsługi, komunikacji oraz postawy personelu przyniesie pozytywne efekty w postaci lojalności klientów i sukcesu firmy. Zadowoleni klienci są bardziej skłonni wracać i polecać firmę innym, co przyczyni się do wzrostu sprzedaży i renomy marki. Warto inwestować w rozwijanie umiejętności personelu, dostosowywać obsługę do indywidualnych potrzeb klientów i zawsze zachować profesjonalizm oraz uczciwość w kontaktach z klientami. Odpowiedni poziom obsługi klienta jest ważny, ponieważ może pomóc Ci w następujących kwestiach:

1. Zadowolony klient jest bardziej skłonny do powrotu do Twojej firmy i do polecania jej innym.
  2. Dobra obsługa klienta może pomóc Ci w budowaniu marki.
  3. Dobra obsługa klienta może pomóc Ci w zwiększeniu sprzedaży.
  4. Dobra obsługa klienta może pomóc Ci w ograniczeniu kosztów związanych z obsługą reklamacji.
  5. Dobra obsługa klienta może pomóc Ci w poprawie morale pracowników.

Sprawdź również nasz poradnik – Jak poprawić wizerunek firmy?

Jak usprawnić obsługę klienta?

10 sposobów na to, jak usprawnić obsługę klienta

Odpowiednia obsługa klienta jest niezwykle ważna dla każdej firmy, bez względu na branżę czy wielkość. Dobra obsługa klienta może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie lojalności klientów, polepszenie wizerunku firmy, zwiększenie sprzedaży i pozytywne rekomendacje. Jak usprawnić obsługę klienta? Oto 10 sposobów

1. Wyszkol personel. Warto inwestować w szkolenie z obsługi klienta dla pracowników, aby zwiększyć ich umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. Dobrze przeszkolony personel jest kluczem do efektywnej obsługi klienta.
  2. Słuchaj klientów. Wysłuchaj opinii klientów i bierz pod uwagę ich sugestie. Dzięki temu lepiej zrozumiesz ich potrzeby i oczekiwania.
  3. Bądź dostępny. Odpowiadaj na zapytania klientów szybko i w miarę możliwości dostępne przez różne kanały komunikacji, np. telefon, e-mail, czat online.
  4. Podchodź indywidualnie do klienta. Dostosuj obsługę do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Im bardziej personalizowana będzie obsługa, tym większe szanse na zadowolenie klienta.
  5. Bądź uczciwy i rzetelny. Bądź szczery wobec klientów i nie obiecuj rzeczy, których nie możesz spełnić. Uczciwość buduje zaufanie i lojalność.
  6. Zrozum klienta. Postaraj się zrozumieć potrzeby i oczekiwania klienta oraz zareaguj w odpowiedni sposób.
  7. Przyjmij pozytywną postawę. Dbaj o pozytywne nastawienie personelu, które wpłynie na atmosferę w miejscu pracy, jak i również na relacje z klientami.
  8. Reaguj na skargi. Skup się na rozwiązywaniu problemów klientów, a także reaguj na skargi szybko i profesjonalnie.
  9. Monitoruj wyniki. Regularnie monitoruj wskaźniki obsługi klienta, takie jak wskaźniki satysfakcji, czas oczekiwania na odpowiedź itp. Pozwoli to na identyfikację obszarów do poprawy.
  10. Bądź otwarty na feedback. Poproś klientów o opinię na temat obsługi klienta, którą otrzymują. Dzięki temu będziesz mógł zidentyfikować obszary, które wymagają poprawy.

sposoby na ulepszenie obsługi klienta