Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda wnętrze zegarka wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych? Brytyjski zegarmistrz Tony William szef departamentu technicznego Watchfinder & Co. rozłożył na części pierwsze mechanizm kultowego zegarka Rolex Submariner kaliber 3135. Ten niezwykły film obejrzało już ponad 1 milion widzów. 

Rolex jest symbolem luksusu, niedoścignionej precyzji i niezwykłej jakości wykonania. Na przestrzeni ponad 100 – letniej historii szwajcarska marka stała się jednym z najbardziej cenionych producentów ekskluzywnych zegarków na świecie.

Czy wiesz, że…

444

W 1914 roku zegarek marki Rolex, jako pierwszy cywilny zegarek na świecie otrzymał szwajcarski certyfikat Chronometr potwierdzający niezwykłą dokładność.

 

11

W 1927 roku brytyjska pływaczka Mercedes Gleitze w ciągu 10 godzin przepłynęła kanał La Manche z wodoszczelnym Rolexem z serii Oyster.

 

22

W 1953 roku Sir Edmund Hillary zdobył szczyt Mont Everest z zegarkiem marki Rolex z serii Oyster Perpetuals.

 

333

W 1960 roku zegarek marki Rolex został umieszczony na zewnątrz batyskafu Trieste, który zanurzył się na głębokość ponad 11 kilometrów poniżej poziomu morza. Mimo. że zegarek został poddany nieprawdopodobnemu ciśnieniu 110 MPa to po wynurzeniu działał bez zarzutu.

 

Zobacz film Rolex Submariner Watchmaking Demonstration | Watchfinder & Co.

źródło: youtube.com, rolex.com