Carmen Dell’Orefice to modelka, która w tym roku obchodzić będzie swoje 86 urodziny. Od ponad 70 lat nieprzerwanie staje przed obiektywami najlepszych fotografów. Jej zdjęcia zdobią okładki czołowych magazynów mody oraz kampanie reklamowe ekskluzywnych marek.

Carmen rozpoczęła swoją karierę już jako nastolatka. Podczas swojej podróży na lekcję baletu, w 1944 roku, została zauważona przez żonę znanego fotografa mody Hermana Landschoff’a. Od tamtej pory zaczęła się współprace  z ludźmi z branży modowej. W wieku 13 lat rozpoczęła pracę dla malarza Salvadora Dali, dla którego była muzą. W 1946, mając 15 lat, po raz pierwszy zdobiła okładkę amerykańskiego magazynu Vogue. Współpracowała z wieloma projektantami i stała się jedną z ulubionych modelek kratorów takich jak: Carmen Marc Valvo, Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Moschino, Donna Karan, Thierry Mugler oraz firmy odzieżowej Hermès. W ciągu swojej całej kariery , znalazła się na okładkach międzynarodowych wydań Elle, Vogue, Harper’s Bazaar. Brała również udział w licznych kampaniach reklamowych: Banana Republic, Rolex, Sergio K, Arden, Gap Inc. Carmen po dzień dzisiejszy angażowana jest w wiele projektów, pojawia się na wybiegach oraz współpracuje ze znanymi domami mody.   . W poprzednik roku jej projektem była jesienno-zimowa kampania marki AirField. Główną inspiracją kolekcji stanowiły ikony lat 70. m.in Farrah Fawcett i Ali MacGraw.

carmen

Carmen jest przykładem na to, że w każdym momencie swojego życia można spełniać swoje marzenia, zadbać o siebie i wyglądać pięknie. Jej wdzięk i urok osobisty sprawił, że mimo upływu lat, nadal odnosi sukcesy.