W ostatniej „Lekcji stylu” zaprezentowaliśmy luksusowe kosmetyki do oczyszczania twarzy i golenia. Dzisiaj prezentujemy najlepsze kremy i maseczki.

W szufladzie każdego mężczyzny znajdzie się jakiś krem. Niestety, zazwyczaj jest to zwykły krem nawilżający, który nie posiada zbyt wielu witaminami i minerałów dbających o właściwą kondycję skóry. Warto pamiętać o tym, że w różnym wieku potrzeby organizmu są zupełnie inne. Ze względu na rozmaite typy skóry wyróżniamy kosmetyki o konkretnych właściwościach: nawilżających, rewitalizujących, matujących, odżywczych, liftingujących, regenerujących.

Szkoła Męskiego Stylu

Jeżeli potrzebujesz nawilżenia, skuś się na „Maximum Hydrator” marki Clinique, który doskonale nawadnia skórę. Osobom, które preferują konsystencję żelu proponujemy „Aquapower 72H” marki Biotherm. Polecamy go zwłaszcza panom narażonym na negatywny wpływ klimatyzacji. Kosmetyk ten chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi i gwarantuje komfort. Doskonale sprawdzi się również energetyzujący krem-żel marki Collistar przeznaczony dla mężczyzn posiadających szarą cerę i narażonych na stres. Zanieczyszczenie powietrza i zmienne temperatury negatywnie oddziałują na cerę, a ten preparat stara się ją przed nimi ochronić.

Szkoła Męskiego Stylu

Jeżeli potrzebujesz zastrzyku energii po ciężkiej nocy zainwestuj w „O2 Oxygen Boosting” marki Artemis, który za sprawą odpowiedniej dawki tlenu zredukuje oznaki stresu i sprawi, że twoja cera będzie promienna.

Szkoła Męskiego Stylu

Warto pamiętać o tym, że skóra najlepiej regeneruje się w nocy. Krem marki Eisenberg znakomicie ją wygładzi. Gwarantują to papaja i masło karite.

Szkoła Męskiego Stylu

„Sisleÿum for Men – Peaux Normales” marki Sisley oprócz działania nawilżającego posiada również właściwości odbudowujące i matujące skórę. W pewnym wieku pojawiają się zmarszczki i bruzdy. „Skin Minerals” marki Giorgio Armani zwiększy gęstość twojej skóry.

Szkoła Męskiego Stylu

Każdy mężczyzna powinien poznać ekskluzywne działanie serum – kosmetyku posiadającego skoncentrowane składniki o intensywnym działaniu. Polecamy „Future Rescue Repair Serum” marki Lab Series oraz „Face Concentrate” marki MBR.

Szkoła Męskiego Stylu

Pielęgnację twarzy warto uzupełnić maseczkami, które doskonale usuną zanieczyszczenia, odświeżą i nawilżą skórę. W tym celu warto sięgnąć po „Intensive Purifying Mud Mask” Toma Forda.

Szkoła Męskiego Stylu

„Mud Mask” marki Glam Glow zachwyca swoim składem. Zawiera francuską glinkę minimalizującą pory i złuszczający ekstrakt ze skały wulkanicznej.

Szeroka paleta kosmetyków pozwoli ci wybrać te, które najlepiej zadbają o twoją skórę. Jeżeli potrzebujesz kompletnego programu pielęgnacyjnego, zasięgnij porady style coacha, który dobierze preparaty odpowiednie dla ciebie.