Jaką kobietą jesteś? Czy twój styl wyraża twoją osobowość?

Przygotowaliśmy dla ciebie test, który pomoże ci odpowiedzieć na pytanie o twój niepowtarzalny charakter. Po uzyskaniu wyniku zerknij na nasze porady. Dzięki nim dowiesz się, w co warto zainwestować, aby wyglądać jak milion dolarów.

Odpowiadając na pytania, notuj na kartce rodzaj odpowiedzi: a, b, c, d, e, f. Następnie sprawdź, których odpowiedzi jest najwięcej. Poniżej znajdziesz poradę, która pozwoli ci na zdefiniowanie swojego indywidualnego stylu, który odzwierciedla twoją osobowość.

 

1. Która z poniższych propozycji wydaje ci się najbardziej ponadczasowa:

a) czarna torebka Chanel,

b) trencz Burberry,

c) białe adidasy,

d) pierścionek z diamentem,

e) czarna ramoneska,

f) chusta ze złotym logo Versace.

 

2. Gdzie najchętniej robisz zakupy:

a) w stylowych butikach,

b) lubisz garsonki szyte na miarę, zaglądasz też do eleganckich sklepów,

c) w sklepach sportowych,

d) w second handzie i na pchlim targu,

e) w sklepach alternatywnych i muzycznych,

f) w sklepach z dekoracją wnętrz, u oryginalnych projektantów, w galeriach sztuki.

 

3. Który zapach najlepiej odzwierciedla twoją osobowość:

a) ponadczasowy i klasyczny „My Burberry”,

b) świeży i elegancki „Jour Pour Femme” marki Hugo Boss,

c) energetyczny i świeży „Acqua di Gioia”marki Giorgio Armani,

d) romantyczny i zmysłowy „Trésor La Nuit” marki Lancome,

e) uzależniający i intrygujący Black Opium marki Yves Saint Laurent,

f) orientalny i tajemniczy „Desire” marki Dolce&Gabbana.

 

4. Która stylizacja najlepiej odzwierciedla twoją ulubioną garderobę:

a) żakiet w pepitkę, sznur pereł i czarna kopertówka,

b) garsonka ze spódnicą ołówkową lub spodniami w kant,

c) T-shirt, dżinsy, tenisówki,

d) styl boho został stworzony z myślą o tobie,

e) skórzana kurtka, czarny T-shirt i smoky eyes,

f) stylowy szal lub oryginalna biżuteria – coś, co wyróżni cię z tłumu.

 

5. Z czym nie możesz się rozstać:

a) białą koszulą, bo pasuje do wszystkiego – do żakietu i do dżinsów,

b) klasycznym kostiumem z ołówkową spódnicą lub spodniami w kant, bo to najprostszy i najszybszy sposób na elegancki wygląd w każdej sytuacji,

c) ze sportowymi butami – nie wyobrażasz sobie ciągłego chodzenia na obcasach,

d) biżuterią od ukochanego lub pamiątką, która przywodzi miłe wspomnienia,

e) odtwarzaczem MP3 – muzyka towarzyszy ci wszędzie,

f) notatnikiem, w którym zapisujesz swoje myśli, sentencje i inspiracje.

 

6. Twoją osobowość określają następujące słowa:

a) rozważna i romantyczna,

b) twardo stąpająca po ziemi; wie, czego chce od życia; uparcie zmierza do celu,

c) optymistka, energiczna,

d) sentymentalna i roztargniona oczywiście na skutek kolejnego zauroczenia,

e) lubi dobrą zabawę, ale tego, co jej w duszy gra, nie wie nikt,

f) wrażliwa na piękno, doceniająca walory sztuki.

 

7. Co robisz, jadąc tramwajem:

a) zerkasz do kalendarza, wysyłasz smsy, rozglądasz się, aby sprawdzić, czy jest na czym zawiesić oko,

b) Jakim tramwajem? Przecież jeżdżę samochodem i przez całą drogę myślę o tym, co mam dziś załatwić,

c) aby wykorzystać czas, ćwiczysz mięśnie pośladków, napinając je i rozluźniając.

d) zerkasz na mężczyznę, którego spotykasz każdego dnia i wstydzisz się spojrzeć mu w oczy,

e) przez całą drogę słuchasz muzyki – świat przestaje istnieć, tylko to się liczy,

f) czytasz kolejną książkę i nie wiesz, co dzieje się obok.

 

8. W twojej torebce można znaleźć:

a) czerwoną szminkę, lusterko, kalendarz,

b) kalendarz, dokumenty, tablet,

c) wodę mineralną, dietetyczny posiłek, magazyn o fitnessie,

d) zmysłowe perfumy, szczotkę do włosów, talizman,

e) odtwarzać MP3, bilety na koncert lub do klubu,

f) książkę, album zakupiony w galerii sztuki.

 

9. Najlepszy prezent dla ciebie to:

a) oczywiście torebka Chanel, skoro nie podajecie limitu waszego budżetu,

b) supermen, który ogarnie dzieci i dom, kiedy ja robię karierę,

c) niezawodny sposób na cellulit,

d) nie jesteś materialistą, więc do szczęścia wystarczy ci miłość ukochanego.,

e) bilety na wymarzony koncert rockowy,

f) Sama mam wam podpowiadać? Wykażcie się kreatywnością.

 

10. Wolny czas spędzasz na:

a) pokazach mody, seansach kinowych, w dobrych restauracjach,

b) analizie rynku i konkurencji,

c) siłowni lub na basenie,

d) spacerach z ukochanym i oglądaniu komedii romantycznych,

e) koncertach i spotkaniach ze znajomymi w klubie,

f) koncertach, wernisażach, lekturze ciekawej książki, rozwoju osobistym i rozwoju swoich pasji.

 

Sprawdź, których odpowiedzi zebrałaś najwięcej i przeczytaj poradę:

 

Chanel

Chanel

A: Jesteś miłośniczką klasyki.

Gustujesz we wszystkim, co jest ponadczasowe. To dobry znak! Powinnaś zainwestować w stylowy dodatek, który będzie ci towarzyszył przez długie lata. Może to być klasyczna markowa torebka w kolorze czarnym lub zjawiskowy sznur pereł. Zawsze trzymasz fason. Buty sportowe nie zostały stworzone z myślą o tobie. Jeżeli już musisz zdjąć buty na obcasie, chodzisz w balerinach. Zainspiruj się wizerunkiem Keiry Knightley pojawiającej się w reklamach domu mody Chanel. Czerwona szminka najlepiej odzwierciedla twoją osobowość. Jeżeli chodzi o perfumy, postaw na delikatne i zmysłowe zapachy takie jak „My Burberry” lub „Coco Mademoiselle”.

 

Hugo Boss

Hugo Boss

B: Jesteś businesswoman – minimalistką.

Wyznajesz zasadę: „Mniej znaczy więcej.”. Powinnaś zainwestować w garsonki szyte na miarę. Najdoskonalszym wymiarem elegancji jest prostota, co można zaobserwować w kreacjach marki Hugo Boss. Jeżeli nosisz biżuterię, postaw na subtelne kolczyki lub delikatną bransoletkę. Zainspiruj się stylem Mirandy Priestly – bohaterki filmu „Diabeł ubiera się u Prady” granej przez Meryl Streep. Dużo czasu spędzasz w biurze, więc najlepszą inwestycją dla ciebie będą markowe oprawki okularów. W pracy powinnaś pachnieć świeżo i delikatnie, więc zdecyduj się na zakup perfum „Jour Pour Femme” marki Hugo Boss lub „Baiser Volé” Cartiera. Wieczorem możesz sięgnąć po elegancki i zmysłowy „Sensuous Noir” marki  Estee Lauder. Dużo czasu spędzasz w butach na wysokich obcasach, więc zainwestuj w takie, które zostały wykonane z miękkiej skóry. Zadbaj o stopy!

 

Calvin Klein

Calvin Klein

C:  Jesteś miłośniczką sportowej elegancji.

Zainspiruj się najnowszą kolekcją Calvina Kleina. Ciągle jesteś w ruchu, więc zainwestuj w wygodne obuwie oraz odzież z materiałów naturalnych. Tylko najlepsze tkaniny sprawią, że twoja skóra będzie oddychać. Dzięki nim poczujesz się komfortowo. Zainspiruj się stylem Cameron Diaz, która ceni zarówno elegancję, jak i wygodę. Każdy dzień traktujesz jak wyzwanie, więc powinnaś postawić na zapachy przywracające witalność – takie jak „Acqua di Gioia” marki Giorgio Armani. Często uprawiasz sport, więc pamiętaj o piciu dużej ilości wody mineralnej.

 

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana

D: Jesteś subtelną romantyczką.

Styl boho pomoże ci uzewnętrznić twoją delikatność i kobiecość. Zaglądaj do second handów i na pchle targi. Możesz tam znaleźć prawdziwe perełki. Wiele inspiracji przyniosą ci kreacje duetu Dolce&Gabbana. Zmysłowe, kwiatowe zapachy przypadną ci do gustu. Zainspiruj się stylem delikatnej Vanessy Paradis, która lubi zwiewne sukienki i oryginalną biżuterię. „Trésor La Nuit” marki Lancome lub „Miss Dior” to perfumy idealne dla ciebie. Nosisz rozpuszczone włosy, które czesze wiatr. Powinnaś więc postawić na najlepszą pielęgnację i regularnie stosować maski na włosy.

 

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

E: Jesteś rockmenką.

Stylowa ramoneska i podarte dżinsy to kwintesencja twojego stylu. Zainspiruj się wizerunkiem Kate Moss lub Katy Perry, które doskonale wiedzą, jak ukazać to, co im w duszy gra. Potrzebujesz perfum intrygujących i wyrazistych – takich jak „Black Opium” marki Yves Saint Laurent. Warto również zwrócić uwagę na kreacje tego projektanta. Dzięki nim twój rockowy styl nabierze niecodziennego wyrazu. Robiąc makijaż, postaw na jeden mocny element – smoky eyes.

 

Donna Karan

Donna Karan

F: Jesteś artystką.

Twoja indywidualność nie pozwala ci na wtopienie się w szary tłum. Lubisz wyróżniać się za pomocą stylowej biżuterii oraz gustownych nakryć głowy. Kreacje marki Versace oraz projekty Donny Karan to propozycje właśnie dla ciebie. Cenisz w życiu harmonię, ale nie lubisz monotonii. Zainwestuj w stylową chustę marki Versace, którą będziesz mogła wykorzystać w wielu różnych stylizacjach. Zajrzyj do butików projektantów, gdzie znajdziesz oryginalną i niepowtarzalną biżuterię. Zainspiruj się style Alexy Chung, która wie, jak zwrócić na siebie uwagę.