2 października 2015r. w łódzkiej Manufakturze odbył się finał Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka”. Wydarzenie to było również inauguracją X edycji Manufaktura Fashion Week / Fast Fashion.

Jedenaście finałowych kolekcji zostało ocenionych przez jury, w którego składzie znaleźli się projektanci, dziennikarze oraz przedstawiciele Lviv Fashion Week. Serca jurorów podbiła Joanna Organiściak, która zaprezentowała kolekcję „Identity”. Wraz ze Złotą Nitką 2015 otrzymała ona 10 000zł. Wyróżnienia trafiły do Anny Tronowskiej oraz Martyny Sobczak. Wręczono również nagrody specjalne, które przyznali sponsorzy i partnerzy wydarzenia. Tutaj również dostrzeżono talent Joanny Organiściak. Zdobyła ona staż w firmie Top Secret  oraz miejsce w butiku, jakie ufundował POP UP STORY. Maszynę do szycia firmy Coats otrzymała Anna Tronowska. Zaproszenie na Lviv Fashion Week trafiło do Magdaleny Orzeł. Kartę upominkową o wartości 2 000zł na zakupy w salonie firmowym Black Red White otrzymała Katarzyna Pałcik. Honorową Złotą Nitkę przyznano Katarzynie Sokołowskiej – reżyserce pokazów mody.

Dwudziesta druga edycja konkursu obfitowała w ciekawe kolekcje. W przezroczystym namiocie młodzi projektanci pokazali interesujące kreacje. Istotną rolę odgrywała w nich forma i odważne kroje. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Duet MMC zainspirował widzów zjawiskową kolekcją, która uwieńczyła to wydarzenie.

Konkurs ma już swoją historię, więc jego poziom był bardzo wysoki. Warto jednak zauważyć, że dni mody w łódzkiej Manufakturze po raz pierwszy zostały zainaugurowane przez Złotą Nitkę. Ponadto 3 października w rotundzie można było podziwiać finałową kolekcję.

Wydarzenie to zrobiło na nas duże wrażenie. Szkoła Męskiego Stylu składa gratulacje wszystkim laureatom, życząc natchnienia do dalszej pracy z prawdziwą pasją.

Złota Nitka – Fot: Lukasz Szelag