Mężczyźni coraz częściej przywiązują wagę do ubioru i chcą wyglądać dobrze. Wśród nas jest wielu dżentelmenów zajmujących się męską elegancją. Dzisiaj mówimy nie tylko o modzie damskiej, ale również męskiej. Moda bowiem przestała być zjawiskiem tylko i wyłącznie kobiecym. Rosnące zainteresowanie modą męską oznacza, że coraz większa grupa facetów ma szansę pokazać swój styl.

Nowoczesny mężczyzna uwielbiam modę, ale nadal przy tym jest męski. Taki przykad stanowią gwiazdy dużego ekranu, których styl dziś po krótce scharakteryzujemy.

  1. Brad Pitt

Niewątpliwie do modnego i męskiego grona mężczyzn zaliczamy Brada Pitta. To współczesna ikona męskiej mody. W codziennych stylizacjach Brad sięga po proste t-shirty, jeansy oraz sportowe marynarki, które w chłodniejsze dni zamienia na kardigany. Na czerwonym dywanie aktor stawia na klasykę – czarny garnitur lub smoking w zestawieniu z białą koszulą, a do tego muszka lub krawat. Wyróżnikiem stylu aktora są akcesoria. W wielu stylizacjach towarzysza mu okulary przeciwsłoneczne, najczęściej awiatory z brązowymi szkłami. Chętnie sięga po proste szale oraz różne nakrycia głowy od wełnianych czapek, przez kaszkiety aż po kapelusze typu panama.

brad pitt

  1. Jude Law

Jude Law reprezentuje niewymuszaną elegancję, która jest doceniania w wielu podsumowaniach męskiej mody. Brytyjski aktor prezentuje zawsze starannie dopracowany image. W  jego garderobie dominują stonowane barwy oraz ubrania o dość prostym kroju. Jude nie jest typowym modowym awangardzistą, jednakże lubi nietypowe połączenia, które przełamują uniwersalność oraz klasykę. Jego styl to połączenie elegancji z nutą ekstrawagancji, dzięki czemu każda stylizacja jest ciekawa i stylowa.  Jego znakiem rozpoznawczym jest niewątpliwie skórzana kurtka . Podobnie jak Brad często się ga po okulary , jednakże najczęściej są to Ray-bany, model Wayfarer. Natomiast na czerwonym dywanie jest wierny dobrze skrojonym garniturom, ale nie zawsze tradycyjnym.

jude law

  1. David Beckham

David Beckham od wielu lat jest w czołówkach rankingów na najlepiej ubranych mężczyzn na świecie, zapewne za sprawą swojej żony – Vitorii. Zachwyca swoimi stylizacjami zarówno tymi codziennymi jak i na wielkich galach. Jest także trendsetterem jeśli chodzi o fryzury. Inspiruje wielu mężczyzn w każdym zakątku świata. Jego stylizacje zawsze są przemyślane i przyciągają uwagę. Można go uznać za ideał dojrzałej męskości. Jego modowe motto to „keep it simple”, czyli „trzymaj się prostoty”. Widać to na wielu stylizacjach, bowiem żadna nie jest zbyt mocno przekombinowana. Ma styl nonszalancki, ubiór zawsze jest przemyślany i dopasowane. Na co dzień nosi skórzane kurtki, koszule w kratę, „sprane” jeansy, a także jeansowe kurtki czyli to co nonszalanckie. . Jego kolory to zimne, stonowane barwy takie jak .Czasem stylizacje uzupełnia mocniejszym akcentem np. pomarańczową czapką czy wzrzystym szalikiem . Jeśli chodzi o akcesoria to lubi szaliki oraz wszelkie nakrycia głowy: wełniane czapy, berety i kaszkiet. Jego wieczorowy strój to najelegantsza garnitury świata.

david beckham

A według Was Panowie, kogo styl odpowiada Wam najbardziej?