Agnieszka Świst-Kamińska, cool hunterka, która na co dzień obserwuje modę,  już w tamtym roku przewidziała modę na szary total look. Wizja szarości jako trendu w pełni się sprawdziła. Cool hunterka oznajmia, iż moda na kolor przypomina cykl życia produktu. Pierwszy rok to kiełkowanie, wprowadzenie trendu na rynek modowy, co mogliśmy zauważyć rok temu chociażby na London Fashion week. kolejny rok to coraz większa siła trendu, co można zaobserwować w tym roku. W trzecim sezonie szarość osiągnie już swoją dojrzałość, a w czwartym roku pozycja silnego trendu spadnie.

W tym sezonie, według cyklu życia, szarość wzmacnia swoją pozycję i odkrywa pierwsze skrzypce. Zarówno jesień jak i zima upływa pod znakiem szarości we wszelkich odcieniach. Na początku kojarzyły nam się z nudą. Jednak wbrew temu powszechnemu przekonaniu szarości wcale nie musza być nudne. To  idealny kolor bazowy, który stanowi świetne, neutralne tło dla innych barw. Jedna nie tylko pasuje do wszystkich innych kolorów, ale także świetnie prezentuje się w pojedynkę. Obecnie stawiamy przede wszystkim na wersję total look. Pamiętaj jednak o głównej zasadzie, aby nie tworzyć stylizacji w jednolitych odcieniach. Dostępnych jest wiele odcieni tego koloru, które świetnie się ze sobą komponują. Przeplataj odcienie od jasnych pastelowych, przez melanże, aż po grafitowe. Dzięki temu stworzyć stylizację intrygującą i wyszukaną.

szar2 szar3  szar7

Warto postawić na ciekawe, niebanalne fasony, dzięki którym wyróżnimy się z tłumu. Aby nie było zbyt szaro, przełam całą stylizację kolorystycznym akcentem – mniejszym lub większym np. torebka  bordo, w zależności od naszych upodobań. Bardzo fajne zestawienie stworzymy łącząc szary z delikatnym różem. Jasny, pastelowy płaszczyk do szarej sukienki i kozaków to strzał w 10.

szar5 szar6szar4

Ten sezon należy do szarości, więc jeśli jeszcze nie masz rzeczy w tym odcieniu, czas na ich zakup! Z pewnością będzie udany.