1. Balduno Manufaktura

We Wrocławiu starówka taka ładna, że bardzo niegrzecznie byłoby nie pozwolić łączyć radości z niej i  przysmaków równocześnie. Dla miłośników lodów polecamy Balduno Manufaktura – ogromny wybór smaków, które zmieniają się co jakiś czas. Do tego kawa, czekolada, a zimą także naleśniki i gofry — wszystko z posmakiem barokowej i modernistycznej architektury. Mniam!

balduna manufaktura

2. Amorinio.pl Ice Cream and Grand Cafe

Miejsce idealne dla łasuchów. Amorinio powstało z pasji do dobrego smaku i piękna. codziennie świeże ciasta oraz lody własnego wyrobu, a także wiele ciekawych deserów, napojów ciepłych i zimnych, naleśniki, tosty, tarty słone i wiele, wiele innych pyszności. Jeśli zatem szukacie miejsca nietuzinkowego, w którym ważna jest atmosfera i pasja, którą wkłada się do podawanych potraw i napojów zapraszamy do Amorinio!

amorinio

3. Czekoladziarnia

 Czekoladziarnia we Wrocławiu mieści się w pięknej dzielnicy Krzyki, na spokojnej, osiedlowej ulicy, w klimatycznym sąsiedztwie przedwojennych domów. Staramy się, aby było to miejsce wyjątkowe, pachnące doskonałą czekoladą i kawą, z niezwykłą atmosferą rodzinnej kawiarni. Można się u nas napić gorącej czekolady, również białej, którą serwujemy np. z gałką lodów, konfiturami, chili, imbirem…  w Czekoladziarni można też zjeść pyszny deser lodowy z czekoladą, wyjątkową pralinkę oraz spróbować  czekoladowej fontanny i czekoladowego fondue.

czekoladziarnia

4. Giselle French Bakery Cafe

Giselle French Bakery Cafe to francuska kawiarnia mieszcząca się w pobliżu Rynku – przy ul. Szewskiej. Lokal został urządzony przytulnie – jasne ściany i ciepłe, proste, drewniane meble rozświetla poranne słońce.Idealne miejsce z pyszną kawą i pachnącym pieczywem. Prosta, niezbyt rozbudowana karta, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Giselle French Bakery Cafe