Paryż, francuskie miasto słynące z wieży Eiffla, dobrej kuchni, wina i romantyzmu. Paryż to nie tylko stolica Francji, ale także niekwestionowana stolica mody międzynarodowej i elegancji. Na przestrzeni wieków miasto jednoczyło twórców i artystów z całej Europy. To właśnie w Paryżu, ikona mody – Coco Chanel,  zrewolucjonizowała modę damską. Ponadto w Paryżu odbywa się jednej z najsłynniejszych tygodni mody, podczas którego zjeżdżają się projektanci, celebryci, miłośnicy mody z całego świata.

Zakupy w Paryżu to niesamowite przeżyci. Najsłynniejszą ulicą ekskluzywnych butików jest Rue de Faubourg Saint Honoré. Najbardziej luksusowe sklepy znajdują się na początku ulicy. Są to butiki znanych marek odzieżowych, sklepy jubilerskie, salony z antykami, drogie hotele.  Wśród słynnych domów mody można wymienić takie marki jak: Hermès, Chanel, Gucci, Prada, Dolce & Gabbana, czy Valentino. Króluje tutaj Colette – pierwszy i najważniejszy przystanek, który doskonale pełni funkcję galerii i sklepu, gdzie można kupić prawie wszystko. Oferuje ubrania i akcesoria największych domów mody, w tym Anthony’ego Vaccarella , Mary Katrantzou, Céline czy Fendi. Projektanci uznają galerię za paryską świątynie mody. Kolejny modowy przystanek to Avenue Montaigne.  Znajdują się tam takie sklepy jak CHANEL, Chaumet, DIOR, Lacroix, Gucci, Valentino i Yves Saint Laurent. Tam też swoją siedzibę ma słynny jubiler Bulgari. Na Bulwarze Haussmanna usytuowane są obok siebie dwa najsłynniejsze domy towarowe w Paryżu: Printemps i Galeries Lafayette. Galerief Lafayette to najsłynniejsza galeria handlowa, która swym ekskluzywnym wyglądem przypomina zabytkową operę. Ekspozycje przygotowują najwyższej klasy specjaliści. Miłośnicy ciuchów vintage znajdą swoje miejsce w DIDIER LUDOT na terenie Palais-Royal.