Londyn to jedna ze stolic światowej mody. Stanowi raj dla miłośników mody. Panuje tu różnorodność trendów, co skutkuje łamaniem zasad i stawianiem na indywidualny, oryginalny styl. Londyńskie ulice to źródło inspiracji, które pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Multikulturowość sprawia, że w Londynie mieszają się różne trendy i style. Z jednej strony możemy dostrzec rockowe szaleństwo, z drugiej klasyczną elegancję. Ponadto klasyka często przełamywana jest ekstrawaganckim detalem, a styl rockowy ma charakter glamour. Londyński styl łączący luz i elegancję, drogie marki z rzeczami z secondhandów.

Londyn to przede wszystkim Kate Middleton i Alexander McQueen – poprawna i lubiąca klasykę księżna i ekscentryczny wizjoner. To ta niecodzienna para jest niezmiernie istotna w świecie londyńskiej mody. Alexander McQueen – projektant, który po swojej śmierci jeszcze bardziej pożądany.

Księżna Kate, której prosty, elegancki i zawsze nienaganny styl budzi uznanie i jest kopiowany przez kobiety na całym świecie. Sukienki i akcesoria, które nosi księżna Cambridge rozchodzą się w mgnieniu oka. Często wybiera Temperley, Mulberry, Burberry.

Główna ulica handlowa Oxford Street ma kilka kilometrów długości. kilka domów towarowych, z których największy to SELFRIDGES otwarty w 1909 r. Znajdziemy tam angielskie sieciówki typu Topshop, Next, Marks & Spencer, New Look, czy River Island. Znajduje się tu również słynny Primark. Natomiast na New Bond Street znajdziecie wszystko co najlepsze i najbardziej ekskluzywne. Znajdziecie tam butiki Donna Karan, Prada, Louis Vuitton, Chanel, Nicole Farhi, Armani, Jimmy Choo i Ralph Lauren.

W Londynie odbywa się jednej z najsłynniejszych tygodni mody, gdzie zjeżdżają się projektanci, gwiazdy i ludzie z całego świata.