Niewielkie miasteczko i centrum sportów zimowych zlokalizowane w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, około 60 km na północ od jeziora Garda. Miejscowość jest malowniczo położona w dolinie Val Rendena na wysokości 1522 m n.p.m w otoczeniu gór – Dolomitów. To najchętniej odwiedzany przez narciarzy prestiżowy ośrodek narciarski, oferujący wspaniały widok na szczyt Presanella i stoki Gruppo di Brenta. Raj dla mniej zaawansowanych narciarzy jak i zwolenników atmosfery dużych kurortów.

Madonna Di Campiglio znana jest między innymi z odbywających się corocznie zawodów w narciarstwie alpejskim. Zawody w slalomie specjalnym rozgrywają się na jednym z dwóch przeciwległych zboczy: trasie 3 Tre lub trasie z Monte Spinale. Nartostrady z Monte Spinale należą do większego systemu szlaków narciarskich wiodących do najwyżej w okolicy położonych nartostrad na Passo del Grosté. W samej miejscowości i w najbliższym otoczeniu znajduje się 57 wyciągów pozwalających skorzystać ze 150 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności (przepustowość ponad 31 tys. osób na godzinę). Ponadto region oferuje jeden z 5 najlepszych w Alpach snowparków – Snow Park Ursus. Wraz ze znajdującym się w tej samej dolinie Pinzolo, a także z leżącymi w niedalekim sąsiedztwie Folgaridą i Marillevą oraz trochę dalej Tonale, Folgarią, Peio i Andalo tworzy on 380-kilometrowy system tras narciarskich obsługiwanych przez 140 wyciągów i kolejek objętych jednym wspólnym skipassem o nazwie „Superskirama Dolomiti”.

Madonna di Campiglio z racji położenia na znacznej wysokości oraz czynnych cały rok kolejek gondolowych jest punktem wypadowym do wspinaczki wysokogórskiej. Ponadto w miejscowości bierze początek kilkanaście tras spacerowych i wspinaczkowych w kierunku Dolomitów Brenty oraz Masywu Adamello.

Region: Trydent-Górna Adyga

Wysokość: 1522 m n.p.m

Długość tras narciarskich: 60 km tras – niebieskie 33 km, czerwone 20 km, czarne 7 km

Wyciągi: 14 wyciągów krzesełkowych, 7 wyciągów orczykowych, 4 wyciągi linowe – gondole, 1 wyciąg linowy – duży wagon,

Narciarstwo biegowe: 40 km

Najdłuższa trasa „Groste`” – 7 km, różnica poziomów 1000 m , średni stopień trudności

Najtrudniejsza trasa „Spinale Direttissima” – 1,9 km, różnica poziomów 600 m

Trasa Pucharu Świata „3-Tre”

60% tras dośnieżanych za pomocą armatek

Przepustowość wyciągów – ok. 31 000 os./h

Miejscowe atrakcje: liczne bary, restauracje, sklepy, dyskoteka.
Madonna Di Campiglio oferuje także wspaniale przygotowane trasy rowerowe, dlatego też jest to bardzo atrakcyjne miejsce na aktywny wypoczynek także wiosną i latem!