Mężczyźni coraz chętniej dbają nie tylko o swój wygląd, ale również cerę. Nic dziwnego. Mnogość produktów pielęgnacyjnych na rynku dedykowanym Panom jest ogromna. Dzięki temu każdy facet może odpowiednio zadbać o zdrową skórę i cieszyć się jej świeżym wyglądem. Jak powinna wyglądać męska pielęgnacja latem? Oto praktyczny poradnik.

pielęgnacja mężczyzn latem

Męska pielęgnacja latem – praktyczny poradnik. 7 najważniejszych wskazówek

Czasy, w których mężczyźni używali tylko szarego mydła i zwykłego antyperspirantu, już dawno minęły. Współczesny mężczyzna świadomie pielęgnuje swoje ciało, stosując odpowiednie do typu skóry kosmetyki, a także korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Panowie cenią sobie właściwą pielęgnację nie tylko jako formę dbania o wygląd, ale również jako sposób na zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Jak powinna wyglądać męska pielęgnacja latem? Oto 7 najwaqżniejszych wskazówek:

1. Chroń skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych

Oparzenia słoneczne to dość częste zjawisko. Nie trzeba wylegiwać się godzinami na plaży. Czasami wystarczy dłuższy spacer, aby słońce negatywnie wpłynęło na Twoją skórę. Są nie tylko bolesne i wyglądają bardzo nieestetyczne, ale przede wszystkim stanowią ryzyko zachorowania na raka skóry. Dlatego niezwykle istotne jest stosowanie kosmetyków z filtrem UV, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem skóry. Balsam należy nałożyć po każdej kąpieli w wodzie lub aplikować co kilka godzin w przypadku przebywania na słońcu bez kąpieli wodnej.

2. Stosuj balsam do ust

Balsam ochrony do ust powinien znaleźć się nie tylko w kobiecej torebce, ale również męskiej kosmetyczce. Tym bardziej że na rynku dostaniesz bezbarwne pomadki. Słońce, kąpiel w słonej wodzie lub chlorowanym basenie bardzo wysusza usta, co skutkuje ich pękaniem. Wygląda to nieestetycznie, a do tego boli. Dlatego koniecznie miej pod ręką balsam.

lato pielęgnacja męska

3. Nie zapomnij o nawilżeniu!

Męska pielęgnacja latem to również odpowiednie nawilżenie. Podczas słonecznych dni skóra się wysusza. W związku z tym odpowiednie nawilżenie jest konieczne. Zaprzyjaźnij się z kremem do twarzy oraz balsamem do ciała. Wybieraj produkty do typu cery. Doskonale sprawdzą się kosmetyki z aloesem. Ta niezwykle cenna roślina wchłania się o wiele szybciej niż woda, tym samym gwarantując utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Jednak to nie wszystko! Aloes posiada filtry, chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Pamiętaj również o tym, że bardzo ważne jest również nawilżenie organizmu od zewnątrz. Staraj się pić co najmniej dwa litry wody dziennie.

męska pielęgnacja latem

4. Zapobiegaj przetłuszczaniu się włosów

Lato to pora roku, podczas które włosy częściej się przetłuszczają. Wiąże się to z wysoką temperaturą. Im jest ona wyższa, tym skóra się szybciej nagrzewa, co skutkuje wytwarzaniem większej ilości łojotoku. Zwiększ częstotliwość mycia włosów, dobierz odpowiednie kosmetyki dedykowane włosom szybko się przetłuszczających. Świetnie sprawdzą się kosmetyki z CBD. Olej konopny wykazuje doskonałe właściwości odżywcze i regenerujące włosów i skóry głowy. Warto mieć zawsze przy sobie suchy szampon, który będzie niezbędny podczas spontanicznych wyjazdów. Pamiętaj tylko, aby nie używać go zbyt często!

5. Zatroszcz się o dłonie

Dłonie to wizytówka człowieka, o czym wie każdy. Niestety ta część ciała narażona jest na wysuszenie i podrażnienie, niezależnie od pory roku. Pamiętaj o systematycznym smarowaniu dłoni kremem do rąk.

6. Zadbaj o stopy

W sezonie letnim nosi się przede wszystkim odkryte buty, które zapewniają maksymalny komfort. Dlatego niezwykle ważna jest również odpowiednia pielęgnacja stóp. Jeżeli chcesz latem, nosić sandały, stosuj peeling pięt, a po kąpieli aplikuj krem nawilżający lub przeciw pękaniu stóp. Warto również umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym i zrobić profesjonalny pedicure. Jeżeli masz problem z poceniem stóp, stosuj specjalne preparaty przeciw nadmiernej potliwości.

7. Wybierz odpowiedni zapach

Męska pielęgnacja latem obejmuje również wybór odpowiedniego zapachy. Podczas ciepłych dni doskonale sprawdzą się owocowe nuty. Możesz również pokusić się o perfumy, których sercem jest nuta piżmowa. Stawiaj głównie na świeże zapachy.

mężczyzna pielęgnacja latem