Ślub to z pewnością jeden z najważniejszych dni w życiu każdej Młodej Pary. Powinno mieć to odzwierciedlenie nie tylko w uroczystości, ale również w wyglądzie obojga nowożeńców.  Poszukiwanie odpowiedniego stroju i dodatków dla Pana Młodego, wcale nie jest mniej wymagające niż znalezienie idealnej sukni ślubnej. Najbardziej popularne są wciąż garnitury, ale panowie coraz częściej decydują się na frak czy smoking.

Garnitur:

Garnitur powinien być uszyty z tkaniny o gładkiej lub delikatnej fakturze, w stonowanych kolorach: czerń, grant, grafit. Najlepiej jeśli będzie szyty na miarę. Góra garnituru – marynarka, może być jedno lub dwurzędowa, z kamizelką lub bez, zapinana wysoko lub nisko na dwa lub trzy guziki, z rozcięciem z tyłu (pojedynczym lub podwójnym) lub bez rozcięcia. Spodnie mogą mieć prosty krój lub być marszczone w pasie. Nogawka spodni powinna spoczywać lekko na bucie. Obcas buta musi być w połowie zakryty. Pamiętajcie, że spodnie nie mogą być zbyt obcisłe. Koszula może nawiązywać w odcieniach bieli do sukni Panny Młodej. Może być w kolorze ecru, kości słoniowej, złamanej bieli lub delikatnego błękitu.

Frak:

Frak to jeden z najbardziej eleganckich strojów wieczorowych, wymagający wyjątkowej oprawy. Klasyczny frak uszyty jest z czarnego sukna, a jego klapy pokryte są jedwabnym atłasem. Decydując się na frak, koniecznie trzeba włożyć białą kamizelkę z przedłużanym kołnierzem, zapinaną na trzy guziki, a także białe rękawiczki i muszkę. Koszula powinna mieć wywinięty mankiety i być ozdobiona spinkami. Frak będzie stanowić idealny wybór, jeśli ślub i przyjęcie weselne zaplanowane jest w wyjątkowo eleganckim i wytwornym miejscu, a suknia panny młodej zachwyca wykwintną formą i bogactwem zdobień.

Smoking:

Smoking charakteryzuje się specjalnym pasem smokingowym i muszką w kolorze czarnym. Koszula smokingowa powinna być biała z łamanym kołnierzykiem . Do smokingu nosi się muszkę i dobrany kolorystycznie pas hiszpański lub czarną kamizelkę . Pamiętajcie jednak,  aby pasa i kamizelki nie nosić jednocześnie. Mucha, pas smokingowy i poszetka  najczęściej są czarne, ale mogą być w różnych kolorach. Nie zapomnicie tylko, by mucha i pas smokingowy były w zbliżonym kolorze i pasowały do dodatków sukni Panny Młodej. Buty do smokingu powinny być czarne i gładkie, najlepiej lakierki. Smoking to świetny wybór dla pana młodego. Pasuje na każdą sylwetkę. Wskazany nawet dla Panów z brzuszkiem, ponieważ dodatek w postaci pasa smokingowego skutecznie go tuszuje.

Pamiętajcie Panowie, że stroje i dodatki dokonuje się najlepiej po wyborze sukni  ślubnej. Dzięki temu łatwiej będzie go dopasować.