Męskie rękawiczki to obowiązkowa pozycja w szafie każdego mężczyzny w sezonie jesień/zima. Zapewniają nie tylko komfort ciepła w mroźne dni, ale stanowią także stylowy dodatek do zimowych stylizacji.

Rękawiczki męskie to cześć garderoby, która znana jest  już od wielu epok.  W poprzednich dekadach ich rola była dekoracyjna, podkreślały styl, elegancję, a także władzę. Z czasem przeszły do roli użytkowej i praktycznej – ochrony dłoni przed chłodem.
Obecnie rękawiczki to praktyczny i stylowy dodatek, który pasuje do każdej stylizacji, zarówno eleganckiej jak i casualowej. Głównie nosi się je, aby ochronić ręce przed wiatrem i niską temperaturą. Jednak wielu mężczyzn, ceniących sobie klasykę i ponadczasowość, przy ich wyborze kieruje się także trendami.   Stawiając na luźne, miejskie stylizacje np. z puchowa kurtką macie szerokie pole do popisu we wzorach, kolorach i materiałach – mamcie tu pełną swobodę. Dobrze wybrać wtedy wełniane rękawiczki. Dla miłośników nowych technologii, proponujemy niekonwencjonalne rozwiązanie – modele rękawiczek, które pozwalają na korzystanie ze smartfonów bez konieczności ich zdejmowania. Natomiast do eleganckiego płaszcza i spodnie  kant wybiera się skórzane rękawiczki. Dobrej klasy rękawiczki mają ocieplenie wełniane, zaś tej najlepszej – kaszmirowe. Kaszmir posiada nie tylko doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale jest również bardzo miłe w dotyku. Występują także ocieplenia ze sztucznych materiałów. Wtedy cena rękawic jest niższa.  Pamiętajmy, że w przypadku eleganckich zestawów, rękawiczki dobieramy do pozostałych elementów garderoby.