Belmond Grand Hotel Timeo od dawna znany jako jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli we Włoszech jest malowniczo położony na skalistych wzgórzach na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Był pierwszym hotelem wybudowanym w Taorminie, ma doskonałą lokalizację – naprzeciwko teatru greckiego – i oferuje przepiękne widoki na wybrzeże i na majestatyczny wulkan Etna. Gościł elitę Hollywood i Europy, między innymi Audrey Hepburn i Sophię Loren.

Lokalizacja: centrum Taoriminy, zaledwie 5km od morza, 60 km od lotniska w Katanii-Fontanarossa.

Zakwaterowanie: oferuje 70 pokoi i apartamentów znajdujących się w budynku głównym i pobliskiej willi Flora. Wszystkie zostały elegancko urządzone w oryginalnym sycylijskim stylu. Niektóre posiadają widok na morze, inne na bujne hotelowe ogrody urzekające zapachem cyprysów i magnolii. Największy apartament prezydencki (ponad 90 m²), urządzony z wyrafinowaniem, oferuje zakwaterowanie na najwyższym poziomie dla maksymalnie 5 osób. Posiada dwie sypialnie, dwie duże marmurowe łazienki i przestronny salon z ogromnym tarasem (ok 280 m²) z prywatnym jacuzzi. Apartament gwarantuje spektakularne widoki na zatokę Taorminy, grecki teatr i wulkan Etna. We wszystkich pokojach hotelowych jest bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Restauracje i bary: Restauracja hotelowa z tarasem z zapierającymi dech w piersiach widokami zapewni Państwu wyjątkowe doznania – oferuje wyborne potrawy sycylijski oraz dania kuchni śródziemnomorskiej. The Literary Terrace & Bar serwuje klasyczne włoskie koktajle i wyśmienite wina z inspirującym widokiem na Etnę i morze. Wnętrze baru to prawdziwe arcydzieło, które zapewnia magiczny sycylijski klimat ogrodu zimowego XIX wieku. Pool Restaurant zaprasza w porze lunchu na sezonowe lekkie posiłki, przepyszne pizze, świeże ryby, bufet sałatkowy a także przepyszne lody włoskie gelato.

Udogodnienia: odkryty basen, centrum odnowy biologicznej z gabinetami masażu, sauną, łaźnią turecką i salonem fryzjerskim (zabiegi od godziny 10:00 do 20:00, sauna i łaźnia parowa od 10:30 – 19:30). Hotel oferuje swoim gościom bezpłatny transfer na prywatną plażę w Taorminie (Belmond Villa Sant’Andrea) wraz z porannymi rejsami wzdłuż wybrzeża. Bezpłatne korzystanie z kids klub dla dzieci w hotelu Belmond Villa Sant’Andrea.

LOGO - Luxury Travel