Funkcja teczek, toreb i aktówek głównie sprowadzała  się do przenoszenia dokumentów, przechowywania kluczy czy innych gadżetów np. telefonu. Dziś oprócz tej praktycznej funkcji pełnią również inną – modową. Są bowiem elementem stylizacji, jej uzupełnieniem. Wybranie odpowiedniej teczki, torby czy aktówki to nie lada wyzwanie. Wielu mężczyzn chciałoby jedną, uniwersalną, która pasuje do wszystkiego.  Torbę należy wybrać w zależności od okazji, dlatego przed zakupem należy określić czy potrzeba torby do formalnych stylizacji czy causalowych. Ponadto warto również określić cel zakupu: czy torba ma być tylko na portfel? Czy ma służyć do przenoszenia dokumentów, laptopa? Czy ma być uzupełnieniem stylizacji? Oczywiście wybór formatu i koloru to sprawa indywidualna, jednakże  dziś podpowiemy na jaką się zdecydować.

b

Jeśli pracujesz w korporacji, gdzie wymagany jest styl formalny, biznesowy – oparty na garniturze i eleganckich dodatkach, najlepiej będzie wybrać torby, teczki czy aktówki  półmatowe lub o błyszczącej powierzchni, wykonane z cienkich i delikatnych skór. Niech to będą kolory stonowane jak granat, czerń czy ciemny brąz. Kolorystycznie dopasuj do butów oraz innych skórzanych dodatków np. paska. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest tutaj dopasowanie do butów. Czarne torby nadają się do zestawienia wyłącznie z czarnymi butami. Bardziej uniwersalne są buty brązowe – do nich można nosić teczki w różnych kolorach, z wyjątkiem czarnego.  Do garniturów, szczególnie tych w ciemnych barwach, będą pasować eleganckie, proste teczki bez dodatkowych przeszyć i ozdobników. Im ubiór mniej formalny, tym wzornictwo teczek może być odważniejsze. Dlatego jeśli teczka ma być tylko uzupełnieniem Twojej stylizacji, która jest półformalna, masz większe pole do popisu zarówno z fasonami jak i kolorami. W kwestii materiału również sprawdzą się tu skóry. Kolorystycznie proponujemy także wybór koloru, który będzie spójny z większością butów i skórzanych dodatków. Jednak nie jest to już warunek konieczny. Jeśli jest Ci bliski styl causalowy, a torba ma być uzupełnieniem takiej stylizacji to możesz postawić na wiele różnych fasonów i kolorów. Ciekawy wybór będą stanowiły płócienne torby z paskiem na ramię. Warto zaopatrzyć się także w te z nadrukami czy te, które posiadają przeszycia.  Jeśli jesteś zapalonym sportowcem, koniecznie postaw na torbę sportową. Nada się na siłownie, ale także zastąpi bagaż podręczy podczas podróży.

c a