Dresy przez długi okres kojarzyły nam się z ideą sportowego ducha. Zakładano je przede wszystkim na siłownię. Jednak wraz z upływem czasu, dres przeniósł się z hali na ulicę, a stamtąd prosto na wybiegi i do największych domów mody.

Dresy chętnie wybierano do uprawiania sporty, ponieważ nie krępowały ruchów. Poza wygodą i komfortem noszenia, dres ceni się także za łatwość prania – nie trzeba go prasować. Noszono go najpierw na siłownię. W późniejszym czasie stał się symbolem subkultury hiphopowców. Obecnie na stałe wpisał się do świata mody, o czym świadczy mnogość dostępnych wariacji. Renesans tego elementu garderoby trwa i nie zapowiada się, aby miało się coś zmienić. To idealna propozycja dla Panów, którzy lubię wrzucić na luz i poczuć się komfortowo. Komplet dresowy, który składa się z bluzy z kapturem i luźnych spodni z kieszeniami na drobiazgi, stanowi świetny wybór. Taką stylizację można uzupełnić o sportowe obuwie oraz torbę czy tez plecak. Natomiast na wyjście warto połączyć je z t-shirtem i sportową marynarką. A o czym warto pamiętać, wybierając dresy? O tym, z jakiego są materiału. Najlepiej , aby były z bawełny. Im więcej będzie jej w składzie spodni dresowych tym lepiej. Unikajcie poliestrów, ponieważ będziecie się pocić. A Wy jak nosicie dres?