Ubranie na siłownie to bardzo ważna kwestia, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Nie chodzi oto, aby dobrze się prezentować, uwydatnić atuty swojej sylwetki, ale przede wszystkim o materiał odzieży i jej przeznaczenie.

Podstawę ubioru na siłownie stanowią odpowiednie buty sportowe. Należy je wybrać zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli uprawiacie jogging, zakupcie buty do joggingu, jeśli crossfit – do crossfitu i tak dalej.  Po wyborze odpowiedniego obuwia, przychodzi czas na odzież sportową. Dobrze dobrana sprawi, że podczas uprawiania sportu będziecie czuli się w pełni komfortowo. Pamiętajcie, że odzież nie może krępować ruchów! Wybierzcie odzież, która w miejscach najbardziej narażonych na ruch, wykonana jest z odpowiednio elastycznych materiałów. Materiały muszą być bardzo dobrej jakości, aby nie powodowały żadnych dodatkowych podrażnień. Ważne są także szwy. O ile w codziennej odzieży mogą przeszkadzać, tak w sportowej mają być wykonane tak płasko, aby nie były przyczyną dyskomfortu. Pamiętajcie, że odzież sportowa to przede wszystkim izolacja termiczna i oddychające tkaniny. Podczas uprawiania sportu nasz wysiłek jest wzmożony, ruszamy się dużo więcej niż na co dzień, czego efektem jest pocenie się. W związku z tym potrzebna będzie odzież, która dobrze odprowadza wilgoć. Dzięki zawartym mikroporom w materiale, odprowadza się pot od skóry na zewnątrz. Przykład stanowi odzież „Dry-Fit”. Jeżeli trenujecie sport, który wymaga poruszania się na dworze np. bieganie, bardzo ważne jest odpowiednie uzupełnienie garderoby sportowej zwłaszcza w zimę. Tutaj istotną kwestią jest odpowiednie trzymanie ciepła. Należy wybrać odzież zrobioną z materiału, który nie pozwoli chłodnemu powietrz dostać się do środka. Dzięki temu nawet w mroźne dni, trening nie będzie Wam straszny. Maksymalną ochronę zapewni odzież  membran – nie dostanie się nawet kropa deszczu. Pamiętajcie również, że każda warstwa ma znaczenie, dlatego też odzież sportowa musi ze sobą współpracować. Decydując się na oddychającą, sportowa bluzę i spodnie, nie zakładamy zwykłego t-shirta, ale również sportowy. Dzięki temu będziecie czuli się bardziej komfortowo.  Nie wolno również zapomnieć o skarpetkach oraz bieliźnie. Wybieramy te, które są przeznaczone do uprawiania sportu! Pozwoli to na uniknięcie dyskomfortu podczas ćwiczeń.